fot. Team Ineos

Niestety w tym roku mistrzostwa Wielkiej Brytanii nie odbędą się. Decyzja jest spowodowana jest rzecz jasna względami epidemicznymi.

British Cycling opublikowało tę informację dzisiaj po południu. Dotyczy ona tylko kolarzy szosowych, ale także przedstawicieli innych kolarskich dyscyplin, m.in: BMX i kolarstwa górskiego.

Nie chcieliśmy podejmować tej decyzji, ale zrobiliśmy to dla dobra naszych zespołów, kolarzy i organizatorów. Na szczęście mogę ogłosić, że miasta, które miały ugościć tegoroczną edycję, zgodziły się zostać gospodarzami mistrzostw w 2021

– mówił Rod Findley – jeden z członków zarządu Brytyjskiego Związku Kolarskiego.

Federacja ogłosiła także, że zwycięzcy ostatnich mistrzostw kraju będą mogli zachować swoje koszulki aż do kolejnego czempionatu. To oznacza, że Bena Swifta (start wspólny) i Alexa Dowsetta (jazda indywidualna na czas), będziemy mogli oglądać w białym trykocie z czerwonym i niebieskim paskiem również na początku kolejnego sezonu.

Niestety brytyjscy kibice będą mogli zobaczyć ich w tych strojach najpewniej jedynie w telewizji, ponieważ już w drugiej połowie maja odwołano także dwa największe kolarskie imprezy w Wielkiej Brytanii – Prudential RideLondon-Surrey Classic i Tour of Britain.