Foto: Volta Algarve - © João Fonseca Photographer

Remco Evenepoel i Sam Bennett poprowadzą Deceuninck-Quick Step w pierwszym po lockdownie wyścigu zaliczanym do Pro Series – Vuelta a Burgos.

Jak można łatwo zauważyć, Vuelta a Burgos jest jednym z tych wyścigów, które dzięki pandemii koronawirusa bardzo zyskały na popularności. Swój udział w tej imprezie zadeklarowała plejada gwiazd światowego peletonu, łącznie z właścicielem tęczowej koszulki – Madsem Pedersena. Dlatego raczej nikogo nie dziwi, że również Deceuninck-Quick Step postanowił posłać tam bardzo mocny skład.

Liderem ekipy będzie Remco Evenepoel, który w tym sezonie może pochwalić się stuprocentową skutecznością. Jak do tej pory startował w dwóch wyścigach – Volta ao Algarve i Vuelta a San Juan – oba wyścigi wygrał i dołożył do tego trzy zwycięstwa etapowe. To jednak nie musi oznaczać, że w Hiszpanii będzie równie dobrze – nawet jeśli jednemu z najmłodszych kolarzy w peletonie Półwysep Iberyjski kojarzy się bardzo dobrze.

Pięć miesięcy bez ścigania to bardzo dużo. To dla nas nowa sytuacja i jesteśmy ciekawi, jak to wszystko będzie wyglądało. Ważne jest to, by sprawdzić, jak nasze ciała reagują na pierwszy wyścig, na powrót do rywalizacji i wysokie temperatury. Jestem pewien że nie zabraknie mi motywacji. Mam wspaniałe wspomnienia z Hiszpanii, ponieważ to właśnie tam wygrałem swój pierwszy jednodniowy wyścig – Clasica San Sebastian. Już nie mogę się doczekać, by znów stanąć na starcie wyścigu w niebiesko-białej koszulce. To będzie trochę jak pierwszy dzień w szkole

– mówił kolarz, który zaraz po opuszczeniu Burgos zamelduje się w Polsce, na starcie Tour de Pologne.

U nas Belgowi towarzyszyć będzie m.in Fabio Jakobsen, w Hiszpanii u jego boku stanie inny sprinter – Sam Bennett. Irlandczyk będzie bardzo głodny zwycięstw. Co prawda w tym sezonie już dwa razy miał okazję na mecie podnosić ręce w geście zwycięstwa, ale oba triumfy odniósł podczas styczniowego wyjazdu do Australii. 

O to, by nowy nabytek Deceunincku odniósł swoje pierwsze od pół rokuzwycięstwo w barwach mają zadbać przede wszystkim Michael Morkov i Shane Archbold, którzy znani są z tego, że potrafią świetnie rozprowadzić sprinterów. Poza nimi w składzie ekipy znaleźli się: trzeci zawodnik ostatniego Paryż-Roubaix – Yves Lampaert i dwaj młodzieżowcy – Andrea Bagioli i Joao Almeida.

Skład Deceuninck-Quick Step na Vuelta a Burgos 2020:

Remco Evenepoel, Yves Lampaert (Belgia), Sam Bennett (Irlandia), Michael Morkov (Dania), Shane Archbold (Nowa Zelandia), Andrea Bagioli  (Włochy), Joao Almeida (Portugalia)

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments