fot. ASO / Pauline Ballet

Prezydent CPA Włoch Gianni Bugno, prezydent UCI David Lappartient i kolarze zawodowi 29 czerwca “spotkali się” wirtualnie, aby omówić wiele ważnych kwestii dotyczących zawodowego peletonu.

Było to bezprecedensowe spotkanie, jak określają to obydwie strony, gdy kolarze mogli swobodnie porozmawiać z szefem Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI). Omawiane były oczywiście kwestie wpływu pandemii COVID-19 na obecną sytuację w kolarstwie. Ponadto w najbliższy poniedziałek 6 lipca mają być kontynuowane rozmowy na temat funduszu dla kolarzy, którzy przechodząc na sportową emeryturę będą wsparci finansowo w celu dokształcania zawodowego i przebranżowienia. O ogólnych konkluzjach z całego spotkania w specjalnym liście napisał prezydent CPA Gianni Bugno.

Kiedy byłem kolarzem, CPA nie istniało. Aby głos zawodnika był słyszalny, było to możliwe tylko dla najbardziej znanych mistrzów tego sportu. Nie mieliśmy żadnej ochrony. Nie mieliśmy nikogo, kto mógłby nas obronić. Kiedy mówię, że istnienie związek zawodowy jest niezbędne, ponieważ wiem jaka to jest wartość. Ja i wielu innych ciężko pracowaliśmy, aby dotrzeć do tego momentu. Rezultaty, które osiągnęliśmy przez lata są oczywiste

– zakończył Włoch.