Fot. fotoprzerzutka.pl / Via Dolny Śląsk

Po bardzo długiej przerwie wreszcie na wyścigowe trasy wracają kolarscy amatorzy. Już w najbliższą niedzielę swoją inaugurację będzie miał cykl wyścigów PKO Ubezpieczenia VIA Dolny Śląsk. Na pierwszy ogień pójdzie wyścig w Szklarskiej Porębie, tak więc ściganie na szosach Dolnego Śląska rozpoczniemy bardzo mocnym akcentem.

W bardzo dużym rygorze sanitarnym przed startem i po mecie będzie pracować biuro zawodów. Specjalne wytyczne dla zawodników i surowe kary za łamanie regulaminu są konieczne by zdyscyplinować zawodników. Organizacja wyścigu kolarskiego to bardzo duży kredyt zaufania i wszyscy musimy być w stu procentach profesjonalistami by amatorski sezon kolarski trwał.

W cyklu wyścigów rozgrywanych na Dolnym Śląsku bez zmian pozostają dwa dystanse, FUN – krótszy oraz PRO – dłuższy, podział na kategorie wiekowe oraz sektor startowy dedykowany tylko dla Pań. W Szklarskiej Porębie podczas inauguracji sezonu, zawodnicy jadący na dystansie FUN będą mieli do pokonania 53 km oraz 1015 metrów przewyższenia. Na dystansie PRO 72 km oraz 1350 metrów w górę. Oba wyścigi rozpoczną się startem honorowym przy dolnej kolejce na Szrenicę a zawodnicy podzieleni na grupy zjadą do startu ostrego w Piechowicach. Tam po podzieleniu na kategorie wiekowe wyruszą na trasę z metą na słynnym zakręcie śmierci.

Tydzień później odbędzie się doskonale większości znany Ślężański Mnich. Napiszemy o nowej trasie coś więcej wkrótce, dzisiaj jednak musimy odnotować fakt, że zgodnie z wytycznymi organizatorów, którzy muszą spełnić szereg wymogów sanitarnych, zapisy na ten popularny wyścig w Sobótce zostają zamknięte już tydzień wcześniej tj. 5 lipca północy.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments