fot. Lotto-Soudal

Według informacji belgijskiej Sporzy kolarz ekipy Lotto-Soudal pojawi się na starcie naszego narodowego wyścigu w dniach 5-9 sierpnia po raz drugi w swojej karierze.

Start w Tour de Pologne będzie pierwszym startem Thomasa De Gendta po wznowieniu sezonu. W tym roku celem Belga będzie osiągnięcie dobrych rezultatów w Tour de France (29 sierpnia-20 września) oraz w Vuelta a España (20 października-8 listopada). Specjalista od ucieczek w rozmowie ze Sporzą opowiedział, jak jego zdaniem będzie wyglądać powrót do ścigania.

Na początku sierpnia chciałbym być w formie na poziomie 95% i chcę zachować tę dyspozycję przez trzy miesiące. Jestem do tego przyzwyczajony. Te pierwsze dni ścigania będą bardzo nerwowe i już myślę, że będę potrzebować więcej czasu niż inni, aby przyzwyczaić się do ponownego bycia w peletonie. Potem będzie tak, jak zawsze. Wszyscy osiągną swoje fizyczne limity, a potem wszyscy ponownie poznają swoje miejsce

– powiedział dwukrotny zwycięzca etapów na Tour de France.

Z pewnością doświadczony Belg nadal będzie skupiać się na walce o zwycięstwa etapowe w wyścigach wieloetapowych. Miejmy nadzieję, że już w Polsce podczas Tour de Pologne będzie on jednym z najbardziej aktywnych kolarzy na trasie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments