fot. Giro d'Italia

Trzykrotny mistrz świata po wznowieniu sezonu będzie jednym z najbardziej zapracowanych kolarzy, ponieważ wystartuje, zarówno w Tour de France, jak i w Giro d’Italia.

Po ogłoszeniu kolarskiego kalendarza po wznowieniu sezonu wydawało się niemal pewne, że Peter Sagan po Tour de France (29 sierpnia-20 września) skupi się na północnych klasykach. Jednak 30-letni zawodnik zdecydował, że po raz pierwszy w swojej karierze wystartować w Giro d”Italia, przy okazji biorąc duży udział w promocji włoskiego grand touru w opublikowanym promocyjnym wideo.

W moich programie startów uzgodnionym, jeszcze przed lockdownem było Giro d’Italia i nawet po ukazaniu nowego kalendarza chciałem dotrzymać danego słowa i być obecny na starcie Corsa Rosa. Razem z zespołem, pomimo nakładania się wyścigu z północnymi klasykami od razu zdecydowaliśmy, że wezmę udział w Giro. Nie było nawet chwili zwątpienia, ani przemyśleń. Cieszę się, że będę ścigać się po trasie „Różowego Wyścigu”. Nie mogę po raz kolejny opóźniać mojego debiutu w Giro d’Italia”

– powiedział Słowak.

Peter Sagan swój sezon wznowi już 1 sierpnia podczas Strade Bianche. Następnie pozostanie we Włoszech, aby 5 sierpnia wystartować w kolejnym klasyku Mediolan-Turyn. Natomiast 8 sierpnia powalczy o swój pierwszy triumf w Mediolan – San Remo. Przed startem w „Wielkiej Pętli” Słowak pojawi się jeszcze w Delfinacie podczas Critérium du Dauphiné (12-16 sierpnia).

Zapraszamy, również do lektury naszego wywiadu z trzykrotnym mistrzem świata z konferencji prasowej on-line podczas zgrupowania ekipy BORA-hansgrohe w austriackim Sölden. Link do tej rozmowy jest dostępny pod tym linkiem.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments