fot. Arkea-Samsic

Francuski „góral” w obecnym, przedziwnym sezonie zamierza się skupić na Tour de France oraz Liège-Bastogne-Liège. Oprócz tego pojawi się on po raz pierwszy na starcie innych monumentów.

Wraz z Nairo Quintaną Warren Barguil będzie przewodzić ekipie Team Arkéa Samsic podczas zbliżającego się wyścigu Tour de France. W wywiadzie dla Le Télégramme opowiedział on o swoich najbliższych planach przygotowań do wznowienia sezonu.

Jadę w Alpy na zgrupowanie z częścią drużyny Arkéa-Samsic od najbliższego czwartku do 2 lipca. Tam przeprowadzimy rekonesans 15, 16, 17 i 18 etapu tegorocznego Tour de France. Nie mogę się doczekać, aż znów zobaczę moich kolegów i członków obsługi z ekipy. Następnie w dniach 14–28 lipca wyjeżdżam na obóz treningowy do Isola 2000.

– powiedział 28-letni zawodnik.

Mistrz Francji w wyścigu ze startu wspólnego wznowi sezon w swojej ojczyźnie w dniach 1-4 sierpnia podczas La Route d’Occitanie. Następnie zadebiutuje on w Mediolan-San Remo, który odbędzie się 8 sierpnia. Potem przyjdzie czas na sprawdzian generalny przed „Wielką Pętlą”, czyli Critérium du Dauphiné (12-16 sierpnia).

W dalszej części sezonu po zakończeniu Tour de France Warren Barguil zamierza wystartować w Brabanckiej Strzale (30 września), Liège-Bastogne-Liège (4 października) oraz Amstel Gold Race (10 października). Ostatnim akordem jego sezonu w 2020 roku ma być debiut w Paryż-Roubaix, które odbędzie się 25 października. Przypomnijmy, że w „Piekle Północy” swój start zapowiedział już Michał Kwiatkowski (Team INEOS).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments