Fot. www.giroditalia.it

Potwierdziły się nieoficjalne doniesienia włoskich mediów, że tegoroczna edycja wyścigu Giro d’Italia (3-25 października) wystartuje z Sycylii.

Dyrektor Giro d’Italia Mauro Vegni potwierdził po spotkaniu z włoskim ministerstwem sportu i firmą RCS Sport, które odbyło się w Rzymie, że 103. edycja wyścigu rozpocznie się na Sycylii.

Początkowo Grande Partenza planowano w Budapeszcie, ale pandemia koronawirusa zmusiła organizatorów do zmiany nie tylko miejsca startu Giro 2020, ale także trasy trzech pierwszych etapów, które miały odbyć się na Węgrzech.

– Start Giro odbędzie się na Sycylii. To był najbardziej logiczny wybór, aby utrzymać oryginalny kierunek, jaki obrał wyścig

– powiedział Vegni na antenie telewizji RAI Sport.

Nie podano jeszcze szczegółów dotyczących trasy trzech pierwszych etapów, ale zazwyczaj dobrze poinformowany włoski portal Tuttobiciweb podawał ostatnio, że pierwszy etap najprawdopodobniej odbędzie się w stolicy Sycylii – Palermo, i będzie to krótka jazda indywidualna na czas. Niebawem ma odbyć się prezentacja całej trasy. On-line.

Warto również odnotować, że na spotkaniu Włosi omawiali nie tylko kwestię startu wyścigu Giro d’Italia, ale także rozmawiali o wznowieniu kolarskiego sezonu w Italii. Według nieoficjalnych informacji, wyścigi nie będą odbywały się “za zamkniętymi drzwiami”, ale kibice czy dziennikarze będą musieli dostosować się do  zasad reżimu sanitarnego, nad którymi prace aktualnie trwają.