Foto: Giro Ciclistico d'Italia

Już dawno, z wiadomych powodów, media kolarskie nie podawały składów zespołów na wyścigi. Jednak organizatorzy Mont Ventoux Denivele Challenge poinformowali, że w klasyku wystartuje UAE Team Emirates i podali nazwiska zgłoszonych kolarzy.

Druga edycja klasyku Mont Ventoux jest zaplanowana na 6 sierpnia. Tym samym będzie pokrywać się z Tour de Pologne. Francuski wyścig ma się rozpocząć w Vaison-la-Romaine i liczyć 182 kilometrów. Oczywiście, finisz ma mieć miejsce na Mont Ventoux. Przed rokiem triumfował Jesus Herrada.

Za pośrednictwem mediów społecznościowych organizatorzy poinformowali o starcie UAE Team Emirates. W jej składzie znaleźli się: Andres Camilo Ardila, Sergio Henao, Joe Dombrowski oraz Mikkel Bjerg. Ardila po wygraniu młodzieżowego Giro d’Italia podpisał kontrakt z UAE Team Emirates do 2023 roku. W barwach nowego zespołu wystartował jedynie w Tour Colombia i w mistrzostwach kraju.

W tych samych wyścigach pojechał bardziej doświadczony Sergio Henao. W składzie na klasyk Mont Ventoux znaleźli się także dwaj nowi kolarze w zespole. Joe Dombrowski przeszedł z EF Education First. W 2020 roku wziął już udział w Volta a la Comunitat Valenciana i Volta ao Algarve. Bjerg wystartował w Santos Tour Down Under, Volta ao Algarve oraz nie ukończył klasyków – Omloop Het Nieuwsblad i Kuurne-Bruksela-Kuurne.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments