fot. Lotto Soudal

Florian Vermeersch nowym zawodnikiem Lotto Soudal. Do tej pory młody kolarz jeździł dla młodzieżówki belgijskiego zespołu.

Choć bardzo rzadko jesteśmy świadkami kolarskich transferów w środku sezonu, to tego typu ruchy się zdarzają. Przykładem może być choćby ubiegłoroczne przejście Sergio Higuity z Fundacion Euskadi do Education First. Teraz w ślady Kolumbijczyka poszedł Florian Vermeersch, którego przejście do seniorskiej ekipy planowano już od końcówki zeszłego roku.

Nowy kolega zespołowy Tomasza Marczyńskiego to aktualny młodzieżowy mistrz Belgii, a także zawodnik, który w zeszłym sezonie kilkakrotnie pokazywał się z niezłej strony w dorosłym peletonie. Zajmował miejsca w czołówce podczas Gylne Gutuer, Hafjell TT czy w prologu Tour de Alsace. W tym sezonie nie zdążył jeszcze zadebiutować, ale mimo to jest pozytywnie nastawiony przed czekającym go wyzwaniem.

Jestem przekonany, że ten transfer będzie dla mnie znakomitym bodźcem do rozwoju. Zawsze marzyłem o tym, by kiedyś stać się profesjonalnym kolarzem. Teraz marzenie stało się rzeczywistością

– mówił w komunikacie prasowym swojego nowego zespołu.

Plan Lotto Soudal jest taki, by powoli wprowadzać go do ekipy. Najprawdopodobniej zadebiutuje w Tour of Belgium, a później wystartuje w kolejnych mniejszych wyścigach etapowych. Jednak w dłuższej perspektywie najważniejszymi wyścigami dla niego będą klasyki – być może już w tym roku dostanie szansę na występ w tego typu imprezie.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments