Foto: Eder Garcés - Tour Colombia 2.1

Drugi kolarz „Wielkiej Pętli” z 2017 roku zapowiada ponowną walkę w klasyfikacji generalnej najważniejszego wyścigu trzytygodniowego.

Lider ekipy EF Pro Cycling obecnie przebywa i trenuje w swojej rodzinnej Kolumbii. Od niedawna Urán może już trenować normalnie na zewnątrz, ponieważ znalazł się w grupie wyselekcjonowanych kolumbijskich sportowców. O możliwości powrotu do treningów Urán wspomniał w rozmowie z hiszpańskim dziennikiem sportowym Marca.

Naprawdę bardzo miło było wrócić na drogę. Piękne, ale też trochę dziwne. Widuje bardzo mało samochodów i kolarzy. To był jeden z problemów kolumbijskich kolarzy, ponieważ nie mogliśmy trenować, a inni zawodnicy w Europie trenowali normalnie

– przyznał 33-latek.

Ponadto Kolumbijczyk określił swoje główne cele na ten przedziwny i bardzo krótki sezon. Oczywiście początkowo skupi się na Tour de France (29 sierpnia-20 września). Następnie ma powalczyć na mistrzostwach świata w Aigle-Martigny w Szwajcarii. Potem w zależności od jego formy wybierze się na hiszpańską Vueltę (20 października- 8 listopada), bądź też skupi się na klasykach.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments