fot. UAE Team Emirates/@PhotoFizza

Diego Ulissi zostaje w UAE Team Emirates. Włoch przedłużył swój kontrakt z ekipą z Półwyspu Arabskiego do 2022 roku.

Choć w dobie koronakryzysu wiele ekip tnie koszty, to UAE Team Emirates zdaje sobie radzić całkiem nieźle. Pod koniec kwietnia ekipa ogłosiła zakontraktowanie 17-letniego Juana Ayuso, natomiast w zeszłym tygodniu nowy kontrakt podpisał z nią Tadej Pogacar. Teraz w ślady Słoweńca poszedł Diego Ulissi.

Włoch jest zawodnikiem ekipy już od 2010 roku, gdy jeździła ona jeszcze z włoską licencją, pod nazwą Lampre-Farnese Vini. Jak do tej pory kolarz, który w lipcu skończy 31 lat do największych sukcesów w swojej karierze może zaliczyć sześć zwycięstw etapowych w Giro d’Italia, zwycięstwo w Grand Prix Montrealu a także trzecie miejsce w ubiegłorocznym Tour de Pologne.

Jestem szczęśliwy, że doszliśmy do porozumienia. Przez te wszystkie lata, zespół stał się moją drugą rodziną. Cieszę się, że również w kolejnych sezonach będę mógł współtworzyć projekt UAE Team Emirates i wiem, że podobnie jak wcześniej, będę dawał z siebie wszystko. Dobrze nam się razem pracuje, a wyniki z ostatnich kilku lat tylko to potwierdzają. 

– mówił kolarz w komunikacie prasowym opublikowanym przez ekipę.

 

Poprzedni artykułWłosi chcą przeniesienia monumentu Il Lombardia
Następny artykułBrak autorytetów? – czy kolarskie „The Last Dance” miałoby prawo bytu?
Trenował kolarstwo w Krakusie Swoszowice i biegi średnie w Wawelu Kraków, ale ulubionego sportowego wspomnienia dorobił się startując na 60 metrów w Brzeszczach. W 2017 roku na oczach biegnącej chwilę wcześniej Ewy Swobody wystartował sekundę po wystrzale startera, gdy rywale byli daleko z przodu. W pisaniu refleks również nie jest jego mocną stroną, ale stara się nadrabiać jakością.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments