Namedsport / Il Lombardia

Włoska Federacja Kolarska wysłała do Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) list, w którym proponuje zmiany w kalendarzu wyścigów rozgrywanych na Półwyspie Apenińskim. Najważniejsza z nich dotyczy przeniesienia terminu rozgrywania monumentu Il Lombardia.

Międzynarodowa Unia Kolarska przewidziała „wyścig spadających liści” na 29 października, a Włosi chcą, by odbył się on 8 sierpnia, tydzień po wyścigu Strade Bianche (1 sierpnia) i dwa tygodnie przed planowanym innym monumentem – Mediolan-San Remo (22 sierpnia).

Powodem złożenia tej propozycji jest chęć „ograniczenia podróży międzynarodowych drużyn, które prowokuje zaproponowany przez UCI kalendarz”, napisano w komunikacie. Ostateczna decyzja musi zostać podjęta przez Unię, a ta nie odniosła się jeszcze do tego pomysłu.

Poprzedni artykułCzy drużynę INEOS dotkną kłopoty finansowe?
Następny artykułDiego Ulissi przedłużył kontrakt z UAE Team Emirates
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments