fot. Vuelta a España / Sarah Meysonnier

Dyrektor hiszpańskiej Vuelty Javier Guillén zapowiedział, że nie przewiduje kolejnych zmian w Vuelta a España w 2020 roku.

Jak już informowaliśmy niestety dwa portugalskie etapy nie zagoszczą na tegorocznym hiszpańskim Grand Tourze. Etapy numer 15 i 16, które były przewidziane do odwiedzenia Portugalii będą jeszcze w najbliższym czasie dopracowane i opublikowane, o czym między innymi Guillén informował w wywiadzie dla EFE.

Po prezentacji nowych odcinków nie oczekujemy dalszych zmian dotyczących osiemnastu etapów, które składają się na wyścig Vuelta a España w 2020 roku. Kiedy otrzymaliśmy nowe daty dla Vuelty już daliśmy znać, że trasa wyścigu może się różnić i rozmawialiśmy o etapie do Porto. Uzgodniliśmy, że Vuelta a España nie przejedzie przez to wspaniałe miasto w tym roku

– przyznał Hiszpan.

Według opublikowanego przez Międzynarodową Unię Kolarską (UCI) w zeszłym tygodniu harmonogramu wyścigów, skrócona 75. edycja hiszpańskiej Vuelty odbędzie się w dniach 20 października – 8 listopada. Pomimo, że nie odwiedzi ona Portugalii to zapowiedziane została organizacja etapów w kolejnych latach.

Władze Porto wyraziły pewne wątpliwości związane z pandemią COVID-19 i nie mogli potwierdzić dostępności, więc osiągnęliśmy porozumienie, że jeśli nie może być w tym roku, to planujemy organizację następnej edycji  wyścigu, nie tylko z Porto na trasie, lecz także z innymi portugalskimi miastami

– dodał dyrektor hiszpańskiej Vuelty.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments