fot. ASO / Pauline Ballet

Po ogłoszeniu w zeszłym tygodniu kalendarza wyścigów UCI na poziomie World Tour w najbliższym czasie poznamy terminy innych wyścigów we Włoszech i we Francji.

Według informacji podawanych przez Tuttobiciweb, od sierpnia ma się odbyć 12 włoskich wyścigów, nie licząc oczywiście krajowych mistrzostw i potwierdzonych wyścigów WorldTour, którymi są Strade Bianche, Milano-San Remo, Tirreno-Adriatico oraz Giro d’Italia.

Propozycja nowego kalendarza według doniesień Tuttobiciweb ma być dziś przedstawiona Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI), która do 20 maja ma podjąć decyzję w sprawie krajowych kalendarzy. Natomiast w nowym włoskim harmonogramie Milano-Torino i Gran Piemonte mają być umieszczone pomiędzy Strade Bianche oraz Milano-San Remo, a Settimana Coppi e Bartali rozpocznie się na początku września. Przed włoskim Grand Tourem Giro d’Italia odbędzie się seria jednodniowych wyścigów, w tym Giro della Toscana, Coppa Sabatini i GP Beghelli. Niestety Tour of the Alps, Giro di Sicilia oraz Adriatica Ionica Race nie odbędą się w 2020 roku.

Jeśli chodzi o doniesienia dotyczące francuskich wyścigów to holenderski portal Wielerflits.nl dotarł do informacji, że będzie on inaugurowany przez Route d’Occitanie w dniach 1-4 sierpnia. Dwa dni później odbędzie się jednodniowy wyścig kończący się na “Gigancie Prowansji”, czyli Mont Ventoux Dénivelé Challenge. Jeszcze przed rozpoczęciem Tour de France mają się odbyć dwie “etapowi”, czyli Tour de l’Ain oraz Tour de Limousin, nie licząc oczywiście planowanego w dniach 12-18 sierpnia Critérium du Dauphiné.

Następnie jeszcze podczas trwania “Wielkiej Pętli” odbędzie się kilka wyścigów jednodniowych. Natomiast po zakończeniu Tour de France na przełomie września i października planowane są między innymi Paris-Camembert, Paris-Chauny, Tour de Vendée, Paris-Tours oraz tradycyjnie kończące wyścigi we Francji Chrono des Nations, które ma się odbyć 18 października.

Na ten moment trudno powiedzieć, czy te propozycje krajowych federacji będą zaakceptowane przez Międzynarodową Unię Kolarską (UCI).

Proponowany kalendarz włoskich wyścigów:

 
Data Wyścig
4 sierpnia Milano-Torino
5 sierpnia Gran Piemonte
9 sierpnia Giro dell’Appennino
21-23 sierpnia Krajowe mistrzostwa
28 sierpnia Trofeo Matteotti
29 sierpnia Memorial Pantani
31 sierpnia – 4 września Settimana Coppi e Bartali
5 września GP Industria e Artigianato Larciano
16 września Giro della Toscana
17 września Coppa Sabatini
19 września Giro dell’Emilia
20 września GP Bruno Beghelli
22 września Regione Lombardia

Proponowany kalendarz francuskich wyścigów:

 
Data Wyścig
1-4 sierpnia Route d’Occitanie
6 sierpnia Mont Ventoux Dénivelé Challenge
7-9 sierpnia Tour de l’Ain
15 sierpnia Poly Normande
18-21 sierpnia Tour du Limousin
24 sierpnia Mercan’Tour Classic Alpes-Maritimes
27-30 sierpnia Tour Poitou-Charentes en Nouvelle Aquitaine
6 września Tour du Doubs
13 września GP de Fourmies
20 września GP d’Isbergues
22 września Paris-Camembert
27 września Paris-Chauny
4 października Tour de Vendée
8 października Paris-Bourges
11 października Paris-Tours
18 października Chrono des Nations
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments