Fot. Deceunink - Quick Step

Sam Bennett należy do czołówki sprinterów na świecie. Jednak na swoim koncie nie ma zwycięstwa na Tour de France. Mistrz Irlandii celuje w start w “Wielkiej Pętli” w tym sezonie, o ile się ona odbędzie.

Bennett wystartował w Tour de France w 2015 i 2016 roku. Teraz chce wrócić na trasę francuskiego Wielkiego Touru jako mocniejszy sprinter. Brakuje mu tylko triumfu w “Wielkiej Pętli”do osiągnięcia zwycięstw na wszystkich trzytygodniowych wyścigach. W 2018 roku wygrał 3 etapy Giro d’Italia, a w poprzednim sezonie sięgnął po dwa zwycięstwa na Vuelta a Espana.

Przed tym sezonem mistrz Irlandii przeszedł do Deceuninck-Quick Step. W barwach nowej grupy Sam Bennett wygrał Race Torquay oraz etap Santos Tour Down Under. Później nie zdołał wygrać na UAE Tour i Paryż-Nicea. Wyścigu we Francji nie ukończył. Później sezon został przerwany.

W ciągu ostatnich kilku lat wiele się nauczyłem o sobie. Jestem w świetnej formie i bardzo chcę pojechać na Tour de France. W tym roku ma być więcej gór i okazji dla sprinterów będzie mniej. Jednak nie chcę stracić szansy na start w Tour de France. Nie mogę po raz kolejny opuścić tego wyścigu

– powiedział Sam Bennett w wywiadzie dla RTE.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments