Fot. Johnny Fidelin/Icon Sport via Getty Images

Minister odpowiedzialna za sport we francuskim rządzie, czyli Roxana Maracineanu poddaje w wątpliwość odbycie się “Wielkiej Pętli” w tym roku.

Przypomnijmy, że Tour de France według nowego kalendarza ma się odbyć w dniach 29 sierpnia – 20 września. W środowym wydaniu magazynu Le Club we francuskim Eurosporcie Roxana Maracineanu zasugerowała, że nie wyklucza się odwołania tegorocznej Le Grande Boucle.

Wydarzenia sportowe, które będą mogły być wznowione, będą odbywać się za zamkniętymi drzwiami lub odbędą z bardzo surowymi restrykcjami dotyczącymi liczby kibiców. Jeśli odbycie się Tour de France będzie niemożliwe, to nie będzie koniec świata

– stwierdziła minister sportu.

We Francji lockdown został przedłużony do 11 maja. Następnie ma się rozpocząć stopniowe odmrażanie francuskiej gospodarki. Jednak, jak przyznaje sama Maracineanu zawody sportowe nie będą faworyzowane, względem innych sektorów życia codziennego.

Jeśli po wyjściu z lockdownu nie będzie wystarczającej ilości masek, jeśli testy pozostaną zarezerwowane tylko dla osób z objawami … to, wtedy wydarzenia sportowe nie będą mogły się odbywać. Pewne jest, że sport nie będzie traktowany priorytetowo w naszym społeczeństwie. Dziś nie ma (sport) pierwszeństwa w decyzjach podejmowanych przez rząd

– zakończyła Francuzka.