Fot. Marek Bala / naszosie.pl

Legendarny „Tommeke” uważa, że w obecnej trudnej sytuacji, w jakiej znalazło się kolarstwo wyścigi trzytygodniowe powinny zostać skrócone o tydzień.

Tom Boonen wydaje się być krytyczny wobec opublikowanego harmonogramu wyścigów, który opublikowała Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI). W wywiadzie dla holenderskiego Wielerflits Belg uważa, że w 2020 roku Wielkie Toury powinny być skrócone.

Nie tylko Giro d’Italia i Vuelta a España, ale także Tour de France może łatwo zmniejszyć liczbę etapów. Jeśli zależałoby to ode mnie to dobrym pomysłem byłoby skrócenie wszystkich trzech Grand Tourów do dwóch tygodni w tych ekstremalnych okolicznościach

– przyznał mistrz świata z Madrytu z 2005 roku.

Na ten moment trudno sobie wyobrazić, aby którykolwiek z organizatorów tych wyścigów zgodził się na skrócenie imprezy W grę oczywiście wchodzą ogromne pieniądze. Natomiast „Turbo Tom” nie zazdrości swoim byłym kolegom z peletonu, którzy muszą odnaleźć się w tej bezprecedensowej sytuacji.

Wiem ile przygotowań muszą poczynić zawodnicy w sezonie. Istnieje teraz duża niepewność. Chociaż znane są nowe daty to wszystkie z nich mogą ulec zmianie. Jest to, także plaster na ranę, aby uspokoić zespoły i ich sponsorów. Bardzo trudno, jednak jest teraz kolarzom utrzymać motywację

– zakończył Belg.

Poprzedni artykułDave Brailsford: „Zastrzegamy sobie prawo do wycofania zespołu z Tour de France”
Następny artykułTour of Austria kolejnym odwołanym wyścigiem
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments