fot. Amstel Gold Race

W najbliższą niedzielę 19 kwietnia miała się odbyć 55. edycja klasyka Amstel Gold Race. Niestety z powodu pandemii COVID-19 nie dojdzie ona do skutku w zaplanowanym terminie. Zamiast tego organizatorzy przygotowują wirtualne ściganie, zarówno dla zawodowców, jak i amatorów na platformie Bkool.

Po dość dużym zainteresowaniu kibiców podczas wirtualnego Ronde van Vlaanderen, które wygrał Greg Van Avermaet organizatorzy kolejnego wyścigu zdecydowali się na zorganizować tego typu wydarzenie. Po raz pierwszy, jednak każdy z amatorów będzie mógł się zmierzyć w wyścigu z profesjonalistami.

Na ten moment nie znamy jeszcze oficjalnej listy startowej, ani zawodników, którzy wezmą udział w tej imprezie, którzy na co dzień ścigają się na poziomie World Tour. Trasa Amstel Gold Race online będzie liczyć 26 kilometrów, na której znajdą się wszystkim znane podjazdy z wyścigu, takie jak Kruisberg, Keutenberg oraz Cauberg.

Poprzedni artykułNieoficjalny kalendarz Wielkich Tourów
Następny artykułCo wiesz o Wyścigu Dookoła Kraju Basków?
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments