fot. Amstel Gold Race

Niestety wciąż nie jest pewne, czy Amstel Gold Race 2020 dojdzie do skutku. Organizatorzy imprezy nadal walczą o uzyskanie odpowiednich pozwoleń.

Kiedy z początkiem lata zaprezentowano nowy kalendarz UCI na sezon 2020 stało się jasne, że jesienne terminy są ostatnią szansą dla organizatorów wyścigów klasycznych. Do nich zaliczamy z pewnością Amstel Gold Race, który niestety wciąż może się nie odbyć. Powodem jest oczywiście pandemia koronawirusa, która w ostatnich tygodniach zaczyna ponownie nabierać na sile.

Na pewno wyścig odbędzie się bez publiczności, a dostęp do zawodników będzie zablokowany. Podobnie jeśli chodzi o ostatnie kilometry, na które wstępu nie będzie mieć żaden z kibiców. Wysłaliśmy już odpowiednie dokumenty do władz regionalnych, lecz wciąż czekamy na odpowiedź. Niestety wszystko znów się zmienia, lecz liczę, że dostaniemy pozytywną odpowiedź w przyszłym tygodniu

– powiedział dyrektor wyścigu Leo Van Vliet.

Jak wiadomo, fakt odbycia się holenderskiego wyścigu nie zależy tylko od organizatorów. Miejmy więc nadzieję, że w ciągu następnych dni Van Vliet i jego współpracownicy będą mogli przekazać nam dobre wiadomości.

Poprzedni artykułCarboni liderem Bardiani – CSF na Giro d’Italia 2020
Następny artykułPogacar i Roglic liderami Słowenii na MŚ w Imoli 2020
Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Oprócz kolarstwa kocha żużel, o którym pisze na portalu speedwaynews.pl. W wolnych chwilach bawi się w tłumacza, amatorsko jeździ i do późnych godzin nocnych gra półzawodowo w CS:GO.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments