fot. La Vuelta / Charly Lopez

Hiszpańska gazeta sportowa Marca dowiedziała się, jak może wyglądać nowy kalendarz Wielkich Tourów. Trzy najważniejsze wyścigi etapowe mają się nie pokrywać.

Trwająca pandemia koronawirusa wciąż nasuwa wiele pytań związanych z kalendarzem wyścigów kolarskich. Najważniejsze jest to, kiedy będzie można ponownie się ścigać. Jak ogłosił wczoraj prezydent Emanuel Macron, we Francji nie będzie można zorganizować wyścigu przynajmniej do połowy lipca. Tym samym Tour de France na pewno zostanie przełożone.

Według gazety Marca, Tour de France odbędzie się w sierpniu. Vuelta a Espana zostanie rozegrana we wrześniu, a Giro d’Italia w październiku. Jak podają dziennikarze hiszpańskich mediów, organizatorzy Wielkich Tourów są najbliżej takiego rozwiązania. Jednak ze względu na panującą pandemią muszą być w stałym kontakcie w tej sprawie.

Wygląda także na to, że żaden Wielki Tour nie zostanie skrócony. Tour de France, Vuelta a Espana i Giro d’Italia mają trwać trzy tygodnie. Pomiędzy wyścigami planowany jest przynajmniej tydzień przerwy.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments