fot. Getty Images Sport/Ag2R La Mondiale/Twitter

Ag2r la Mondiale postanowiło ograniczyć swoją działalność. Jego szefowie chcą w ten sposób przyczynić się do walki z koronawirusem.

Francja jest obok Włoch i Hiszpanii krajem, w którym koronawirus zbiera na razie największe żniwo. Zaraziło się nim już ponad 10 tysięcy mieszkańców tego kraju. W związku z tym prezydent Emmanuel Macron podejmuje kolejne kroki w walce z wirusem.

Co prawda, w przeciwieństwie do Hiszpanii zawodowi kolarze wciąż mogą normalnie wykonywać swoje obowiązki, ale jedna z dwóch największych francuskich ekip postanowiła, że w trosce o zdrowie sama zmniejszy sobie pole do działania i we wtorek ogłosiła chwilowe ograniczenie działalności.

W związku z obecną sytuacją zdrowotną i ostatnimi ograniczeniami nałożonymi na kolarzy przez francuski rząd, postanowiliśmy zreorganizować swoją działalność. Chcemy utrudnić wirusowi rozprzestrzenianie się. Dlatego w naszej bazie w Motte-Servolex będziemy prowadzić tylko niezbędne działania, a większość treningów naszych zawodników będzie się odbywała w domach. Nasz program będzie zmieniał się wraz z rozwojem sytuacji. Tym ruchem chcemy okazać solidarność z firmami, które z powodu pandemii musiały zrezygnować z działalności, a także tym, którzy muszą zostać w domu. Jednocześnie chcemy bardzo podziękować pracownikom służby zdrowia, którzy każdego dnia ciężko pracują, by poradzić sobie z rozprzestrzeniającym się koronawirusem. Nie mogę się doczekać dnia, w którym wszyscy spotkamy się na trasie kolarskiego wyścigu

– tłumaczył w komunikacie prasowym Vincent Lavanu – dyrektor sportowy zespołu.