Foto: Paris-Nice

Giacomo Nizzolo (NTT Pro Cycling) wygrał po finiszu z małej grupki drugi etap Paryż-Nicea. Liderem pozostał Maximilian Schachmann (BORA – hansgrohe).

Drugi etap francuskiej “etapówki’ liczył ponad 166 kilometrów i prowadził z Chevreuse do Chalette-sur-Loing. W pierwszej części na kolarzy czekały trzy górskie premie trzeciej kategorii. Po raz kolejny głównymi przeszkodami miały być wiatr i padający deszcz.

Tuż po starcie ostrym od peletonu oderwali się Jonathan Hivert (Direct Energie) oraz Jose Manuel Diaz (Nippo Delko Provence). Francuz jest liderem klasyfikacji górskiej co spowodowało, że to on zbierał także punkty na trzech dzisiejszych podjazdach.

Prowadząca dwójka uzyskała maksymalnie tylko trzy minuty przewagi. Peleton prowadzony głównie przez ekipę BORA-hansgrohe kontrolował sytuację. Dość nieoczekiwanie ucieczka przeszła do historii na 62 kilometry przed metą.

Na drugiej dziś lotnej premii trzy sekund zarobił lider wyścigu, Maximilian Schachmann (BORA-hansgrohe), którego wyprowadził doskonale Peter Sagan.

30 kilometrów przed metą powiało mocniej i peleton podzielił się na rantach. W tym samym momencie defekt miał Julian Alaphilippe (Deceuninck – Quick Step) i Francuz nie zdołał dołączyć do czołówki. Pięć kilometrów dalej upadek zaliczył Nairo Quintana (Team Arkéa Samsic).

Grupa Francuza i Kolumbijczyka traciła do czołówki ponad minutę na 14 kilometrów przed metą. W czołówce także nie było spokoju. Ekipa BORA-hansgrohe chciała “odczepić” Thibaut Pinot (Groupama – FDJ) i ta sztuka udała im się 4 kilometry dalej.

W czołowej grupce jechali: Schachmann, Sagan, Pedersen, Nibali, Stuyven, Grosschartner, Higuita, Ackermann, Politt, Nizzolo, Neilands oraz Mads Wurtz Schmidt. Po mocnej pracy na 2 kilometry przed metą odpadł mistrz świata Mads Pedersen.

W finisz z tej małej grupki najszybszy okazał się Giacomo Nizzolo (NTT Pro Cycling). Kolejne miejsca zajęli Pascal Ackermann (BORA – hansgrohe) i Jasper Stuyven (Trek – Segafredo).

18 sekund stracił Thibaut Pinot, dwa razy więcej Tiesj Benoot (Sunweb), a grupka Quintany i Alaphilippe’a prawie 90 sekund.

Liderem pozostał Maximilian Schachmann (BORA – hansgrohe).

Wyniki drugiego etapu:

1 Giacomo Nizzolo (Ita) NTT Pro Cycling Team 3:49:57
2 Pascal Ackermann (GER) Bora – Hansgrohe 0:00:00
3 Jasper Stuyven (Bel) Trek – Segafredo 0:00:00
4 Nils Politt (GER) Israel Start-Up Nation 0:00:00
5 Sergio Andres Higuita Garcia (Col) EF Pro Cycling 0:00:00
6 Mads Würtz Schmidt (Den) Israel Start-Up Nation 0:00:00
7 Vincenzo Nibali (Ita) Trek – Segafredo 0:00:03
8 Maximilian Schachmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:00:03
9 Felix Großschartner (AUT) Bora – Hansgrohe 0:00:03
10 Krists Neilands (Lat) Israel Start-Up Nation 0:00:03
11 Peter Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe 0:00:03
12 Maximilian Walscheid (GER) NTT Pro Cycling Team 0:00:18
13 Elia Viviani (Ita) Cofidis 0:00:18
14 Hugo Hofstetter (Fra) Israel Start-Up Nation 0:00:18
15 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale 0:00:18
16 Evaldas Siskevicius (Ltu) Nippo Delko Provence 0:00:18
17 Alex Kirsch (Lux) Trek – Segafredo 0:00:18
18 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:18
19 Patrick Konrad (AUT) Bora – Hansgrohe 0:00:18
20 Thibaut Pinot (Fra) Groupama – FDJ 0:00:18
21 Rudy Molard (Fra) Groupama – FDJ 0:00:18
22 Mads Pedersen (Den) Trek – Segafredo 0:00:18
23 Michael Gogl (AUT) NTT Pro Cycling Team 0:00:18
24 Mikaël Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:18
25 Sep Vanmarcke (Bel) EF Pro Cycling 0:00:18
26 Aurélien Paret-Peintre (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:18
27 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama – FDJ 0:00:18
28 Stefan Küng (SUI) Groupama – FDJ 0:00:18
29 Andrea Pasqualon (Ita) Circus – Wanty Gobert 0:00:36
30 Dušan Rajovic (Srb) Nippo Delko Provence 0:00:36
31 John Degenkolb (GER) Lotto Soudal 0:00:36
32 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb 0:00:36
33 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama – FDJ 0:00:36
34 Tiesj Benoot (Bel) Team Sunweb 0:00:36
35 Ryan Gibbons (RSA) NTT Pro Cycling Team 0:00:36
36 Damien Touzé (Fra) Cofidis 0:00:36
37 Antoine Duchesne (Can) Groupama – FDJ 0:00:36
38 Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 0:00:36
39 Philippe Gilbert (Bel) Lotto Soudal 0:00:36
40 Fabien Doubey (Fra) Circus – Wanty Gobert 0:00:36
41 Tanel Kangert (Est) EF Pro Cycling 0:00:36
42 Dylan Teuns (Bel) Bahrain – McLaren 0:00:36
43 Alberto Bettiol (Ita) EF Pro Cycling 0:00:36
44 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis 0:00:36
45 Michael Woods (Can) EF Pro Cycling 0:00:36
46 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain – McLaren 0:00:36
47 Ivan Garcia Cortina (Esp) Bahrain – McLaren 0:00:36
48 Tom Scully (NZl) EF Pro Cycling 0:00:47
49 Michael Schwarzmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:01:17
50 Nils Eekhoff (Ned) Team Sunweb 0:01:22
51 Michael Mørkøv (Den) Deceuninck – Quick Step 0:01:25
52 Victor Campenaerts (Bel) NTT Pro Cycling Team 0:01:25
53 Julian Alaphilippe (Fra) Deceuninck – Quick Step 0:01:25
54 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Team Arkéa – Samsic 0:01:25
55 Nikias Arndt (GER) Team Sunweb 0:01:25
56 Bryan Coquard (Fra) B&B Hotels – Vital Concept p/b KTM 0:01:25
57 Olivier Le Gac (Fra) Groupama – FDJ 0:01:25
58 Cees Bol (Ned) Team Sunweb 0:01:25
59 Nacer Bouhanni (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:01:25
60 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal 0:01:25
61 Edward Theuns (Bel) Trek – Segafredo 0:01:25
62 Zdenek Štybar (Cze) Deceuninck – Quick Step 0:01:25
63 Connor Swift (GBr) Team Arkéa – Samsic 0:01:31
64 Kasper Asgreen (Den) Deceuninck – Quick Step 0:01:44
65 Lilian Calmejane (Fra) Total Direct Energie 0:02:21
66 Guillaume Martin (Fra) Cofidis 0:02:21
67 Bob Jungels (Lux) Deceuninck – Quick Step 0:02:21
68 Cyril Barthe (Fra) B&B Hotels – Vital Concept p/b KTM 0:03:05
69 Ryan Mullen (Irl) Trek – Segafredo 0:03:05
70 Boy Van Poppel (Ned) Circus – Wanty Gobert 0:03:05
71 Jan Tratnik (Slo) Bahrain – McLaren 0:03:05
72 Tejay Van Garderen (USA) EF Pro Cycling 0:03:05
73 Julien Vermote (Bel) Cofidis 0:03:05
74 Marc Sarreau (Fra) Groupama – FDJ 0:03:05
75 Piet Allegaert (Bel) Cofidis 0:03:05
76 Juraj Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe 0:03:05
77 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Esp) Bahrain – McLaren 0:03:05
78 Tim Declercq (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:03:05
79 Aimé De Gendt (Bel) Circus – Wanty Gobert 0:03:05
80 Guillaume Boivin (Can) Israel Start-Up Nation 0:03:05
81 Nico Denz (GER) Team Sunweb 0:03:05
82 Michael Valgren Hundahl (Den) NTT Pro Cycling Team 0:03:05
83 Frederik Backaert (Bel) B&B Hotels – Vital Concept p/b KTM 0:03:05
84 Jean-Pierre Drucker (Lux) Bora – Hansgrohe 0:03:05
85 Dries Van Gestel (Bel) Total Direct Energie 0:03:05
86 Sam Bennett (Irl) Deceuninck – Quick Step 0:03:05
87 Benoît Cosnefroy (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:05
88 Roger Kluge (GER) Lotto Soudal 0:03:05
89 Ramunas Navardauskas (Ltu) Nippo Delko Provence 0:03:37
90 Romain Combaud (Fra) Nippo Delko Provence 0:03:37
91 Jose Manuel Diaz Gallego (Esp) Nippo Delko Provence 0:03:37
92 Xandro Meurisse (Bel) Circus – Wanty Gobert 0:03:37
93 Diego Rosa (Ita) Team Arkéa – Samsic 0:03:37
94 Winner Andrew Anacona (Col) Team Arkéa – Samsic 0:03:37
95 Hermann Pernsteiner (AUT) Bahrain – McLaren 0:03:37
96 Sander Armée (Bel) Lotto Soudal 0:03:37
97 Julien El Farès (Fra) Nippo Delko Provence 0:03:37
98 Julien Trarieux (Fra) Nippo Delko Provence 0:03:37
99 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:37
100 Roman Kreuziger (Cze) NTT Pro Cycling Team 0:03:37
101 Richie Porte (Aus) Trek – Segafredo 0:03:37
102 Domen Novak (Slo) Bahrain – McLaren 0:03:37
103 Sebastian Schönberger (AUT) B&B Hotels – Vital Concept p/b KTM 0:03:37
104 Damiano Caruso (Ita) Bahrain – McLaren 0:03:37
105 Yves Lampaert (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:03:37
106 Niki Terpstra (Ned) Total Direct Energie 0:03:37
107 Julien Simon (Fra) Total Direct Energie 0:03:37
108 Jens Debusschere (Bel) B&B Hotels – Vital Concept p/b KTM 0:03:37
109 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Circus – Wanty Gobert 0:03:37
110 Quentin Pacher (Fra) B&B Hotels – Vital Concept p/b KTM 0:03:37
111 Lawson Craddock (USA) EF Pro Cycling 0:03:37
112 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 0:05:29
113 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb 0:05:35
114 Ben O’Connor (Aus) NTT Pro Cycling Team 0:05:35
115 Nicolas Edet (Fra) Cofidis 0:05:35
116 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale 0:05:35
117 Kenny Elissonde (Fra) Trek – Segafredo 0:05:35
118 Adrien Petit (Fra) Total Direct Energie 0:05:35
119 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale 0:05:35
120 Cyril Gautier (Fra) B&B Hotels – Vital Concept p/b KTM 0:05:35
121 Tom Devriendt (Bel) Circus – Wanty Gobert 0:05:35
122 Anthony Perez (Fra) Cofidis 0:05:35
123 Anthony Turgis (Fra) Total Direct Energie 0:05:35
124 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal 0:05:35
125 Niccolò Bonifazio (Ita) Total Direct Energie 0:09:11
126 Caleb Ewan (Aus) Lotto Soudal 0:09:11
127 Kévin Réza (Fra) B&B Hotels – Vital Concept p/b KTM 0:09:11
128 Tom Van Asbroeck (Bel) Israel Start-Up Nation 0:09:33
129 Dayer Uberney Quintana Rojas (Col) Team Arkéa – Samsic 0:09:33
130 Rudy Barbier (Fra) Israel Start-Up Nation 0:09:33
131 Jenthe Biermans (Bel) Israel Start-Up Nation 0:09:33
132 Daniel McLay (GBr) Team Arkéa – Samsic 0:11:21
133 Jonathan Hivert (Fra) Total Direct Energie 0:11:21

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 Maximilian Schachmann (GER) Bora – Hansgrohe 7:22:06
2 Giacomo Nizzolo (Ita) NTT Pro Cycling Team 0:00:15
3 Jasper Stuyven (Bel) Trek – Segafredo 0:00:21
4 Sergio Andres Higuita Garcia (Col) EF Pro Cycling 0:00:23
5 Nils Politt (GER) Israel Start-Up Nation 0:00:25
6 Mads Würtz Schmidt (Den) Israel Start-Up Nation 0:00:25
7 Felix Großschartner (AUT) Bora – Hansgrohe 0:00:28
8 Krists Neilands (Lat) Israel Start-Up Nation 0:00:28
9 Vincenzo Nibali (Ita) Trek – Segafredo 0:00:28
10 Tiesj Benoot (Bel) Team Sunweb 0:00:38
11 Dylan Teuns (Bel) Bahrain – McLaren 0:00:40
12 Rudy Molard (Fra) Groupama – FDJ 0:00:42
13 Peter Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe 0:00:42
14 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale 0:00:43
15 Thibaut Pinot (Fra) Groupama – FDJ 0:00:43
16 John Degenkolb (GER) Lotto Soudal 0:01:01
17 Philippe Gilbert (Bel) Lotto Soudal 0:01:01
18 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb 0:01:01
19 Fabien Doubey (Fra) Circus – Wanty Gobert 0:01:01
20 Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 0:01:01
21 Tanel Kangert (Est) EF Pro Cycling 0:01:01
22 Michael Woods (Can) EF Pro Cycling 0:01:01
23 Patrick Konrad (AUT) Bora – Hansgrohe 0:01:16
24 Julian Alaphilippe (Fra) Deceuninck – Quick Step 0:01:32
25 Cees Bol (Ned) Team Sunweb 0:01:50
26 Zdenek Štybar (Cze) Deceuninck – Quick Step 0:01:50
27 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Team Arkéa – Samsic 0:01:50
28 Nikias Arndt (GER) Team Sunweb 0:01:50
29 Kasper Asgreen (Den) Deceuninck – Quick Step 0:02:09
30 Victor Campenaerts (Bel) NTT Pro Cycling Team 0:02:14
31 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis 0:02:22
32 Ivan Garcia Cortina (Esp) Bahrain – McLaren 0:02:29
33 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:10
34 Evaldas Siskevicius (Ltu) Nippo Delko Provence 0:03:10
35 Stefan Küng (SUI) Groupama – FDJ 0:03:10
36 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal 0:03:19
37 Connor Swift (GBr) Team Arkéa – Samsic 0:03:25
38 Andrea Pasqualon (Ita) Circus – Wanty Gobert 0:03:28
39 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Esp) Bahrain – McLaren 0:03:29
40 Olivier Le Gac (Fra) Groupama – FDJ 0:03:51
41 Dušan Rajovic (Srb) Nippo Delko Provence 0:03:52
42 Ryan Gibbons (RSA) NTT Pro Cycling Team 0:03:52
43 Yves Lampaert (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:04:02
44 Hugo Hofstetter (Fra) Israel Start-Up Nation 0:04:09
45 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama – FDJ 0:04:09
46 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain – McLaren 0:04:12
47 Aurélien Paret-Peintre (Fra) AG2R La Mondiale 0:04:15
48 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama – FDJ 0:04:27
49 Antoine Duchesne (Can) Groupama – FDJ 0:04:27
50 Alberto Bettiol (Ita) EF Pro Cycling 0:04:27
51 Bob Jungels (Lux) Deceuninck – Quick Step 0:04:31
52 Damien Touzé (Fra) Cofidis 0:04:33
53 Edward Theuns (Bel) Trek – Segafredo 0:04:44
54 Tejay Van Garderen (USA) EF Pro Cycling 0:04:59
55 Guillaume Martin (Fra) Cofidis 0:05:13
56 Lilian Calmejane (Fra) Total Direct Energie 0:05:13
57 Nacer Bouhanni (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:05:16
58 Michael Mørkøv (Den) Deceuninck – Quick Step 0:05:22
59 Michael Valgren Hundahl (Den) NTT Pro Cycling Team 0:05:57
60 Mikaël Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 0:06:04
61 Julien Vermote (Bel) Cofidis 0:06:12
62 Frederik Backaert (Bel) B&B Hotels – Vital Concept p/b KTM 0:06:12
63 Roman Kreuziger (Cze) NTT Pro Cycling Team 0:06:29
64 Julien El Farès (Fra) Nippo Delko Provence 0:06:29
65 Richie Porte (Aus) Trek – Segafredo 0:06:29
66 Sebastian Schönberger (AUT) B&B Hotels – Vital Concept p/b KTM 0:06:29
67 Quentin Pacher (Fra) B&B Hotels – Vital Concept p/b KTM 0:06:29
68 Lawson Craddock (USA) EF Pro Cycling 0:06:29
69 Dries Van Gestel (Bel) Total Direct Energie 0:06:31
70 Winner Andrew Anacona (Col) Team Arkéa – Samsic 0:06:44
71 Sander Armée (Bel) Lotto Soudal 0:06:44
72 Damiano Caruso (Ita) Bahrain – McLaren 0:06:44
73 Hermann Pernsteiner (AUT) Bahrain – McLaren 0:06:53
74 Marc Sarreau (Fra) Groupama – FDJ 0:06:56
75 Jean-Pierre Drucker (Lux) Bora – Hansgrohe 0:06:56
76 Tim Declercq (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:06:56
77 Jose Manuel Diaz Gallego (Esp) Nippo Delko Provence 0:07:00
78 Aimé De Gendt (Bel) Circus – Wanty Gobert 0:07:02
79 Xandro Meurisse (Bel) Circus – Wanty Gobert 0:07:03
80 Piet Allegaert (Bel) Cofidis 0:07:25
81 Sam Bennett (Irl) Deceuninck – Quick Step 0:07:25
82 Julien Trarieux (Fra) Nippo Delko Provence 0:07:28
83 Niki Terpstra (Ned) Total Direct Energie 0:07:28
84 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Circus – Wanty Gobert 0:07:34
85 Nicolas Edet (Fra) Cofidis 0:08:51
86 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 0:08:55
87 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal 0:09:01
88 Guillaume Boivin (Can) Israel Start-Up Nation 0:09:11
89 Cyril Gautier (Fra) B&B Hotels – Vital Concept p/b KTM 0:09:26
90 Anthony Perez (Fra) Cofidis 0:09:32
91 Tom Scully (NZl) EF Pro Cycling 0:09:48
92 Elia Viviani (Ita) Cofidis 0:10:01
93 Benoît Cosnefroy (Fra) AG2R La Mondiale 0:10:38
94 Nils Eekhoff (Ned) Team Sunweb 0:11:05
95 Tom Van Asbroeck (Bel) Israel Start-Up Nation 0:12:25
96 Jenthe Biermans (Bel) Israel Start-Up Nation 0:12:25
97 Jan Tratnik (Slo) Bahrain – McLaren 0:12:48
98 Juraj Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe 0:12:48
99 Jens Debusschere (Bel) B&B Hotels – Vital Concept p/b KTM 0:13:20
100 Dayer Uberney Quintana Rojas (Col) Team Arkéa – Samsic 0:13:24
101 Niccolò Bonifazio (Ita) Total Direct Energie 0:13:31
102 Bryan Coquard (Fra) B&B Hotels – Vital Concept p/b KTM 0:13:38
103 Rudy Barbier (Fra) Israel Start-Up Nation 0:13:49
104 Roger Kluge (GER) Lotto Soudal 0:14:06
105 Domen Novak (Slo) Bahrain – McLaren 0:14:38
106 Nico Denz (GER) Team Sunweb 0:14:42
107 Pascal Ackermann (GER) Bora – Hansgrohe 0:14:51
108 Ramunas Navardauskas (Ltu) Nippo Delko Provence 0:15:14
109 Maximilian Walscheid (GER) NTT Pro Cycling Team 0:15:15
110 Michael Gogl (AUT) NTT Pro Cycling Team 0:15:15
111 Alex Kirsch (Lux) Trek – Segafredo 0:15:15
112 Mads Pedersen (Den) Trek – Segafredo 0:15:15
113 Sep Vanmarcke (Bel) EF Pro Cycling 0:15:15
114 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb 0:15:18
115 Kenny Elissonde (Fra) Trek – Segafredo 0:15:18
116 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale 0:15:18
117 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale 0:15:18
118 Michael Schwarzmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:16:14
119 Ryan Mullen (Irl) Trek – Segafredo 0:18:02
120 Cyril Barthe (Fra) B&B Hotels – Vital Concept p/b KTM 0:18:02
121 Boy Van Poppel (Ned) Circus – Wanty Gobert 0:18:02
122 Romain Combaud (Fra) Nippo Delko Provence 0:18:34
123 Diego Rosa (Ita) Team Arkéa – Samsic 0:18:34
124 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale 0:18:34
125 Julien Simon (Fra) Total Direct Energie 0:18:34
126 Caleb Ewan (Aus) Lotto Soudal 0:20:12
127 Ben O’Connor (Aus) NTT Pro Cycling Team 0:20:32
128 Adrien Petit (Fra) Total Direct Energie 0:20:32
129 Anthony Turgis (Fra) Total Direct Energie 0:20:32
130 Tom Devriendt (Bel) Circus – Wanty Gobert 0:20:32
131 Kévin Réza (Fra) B&B Hotels – Vital Concept p/b KTM 0:21:24
132 Jonathan Hivert (Fra) Total Direct Energie 0:26:16
133 Daniel McLay (GBr) Team Arkéa – Samsic 0:26:18