fot. UAE Team Emirates

Wiele wskazuje na to, że wśród zarażonych koronawirusem jest Fernando Gaviria.

Ministerstwo Zdrowia Zjednoczonych Emiratów Arabskich podało informację, że wśród zawodników i członków sztabów szkoleniowych, którzy pozostali na Półwyspie Arabskim po zakończeniu UAE Tour, wykryto aż sześć nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

Wprawdzie nie podano nazwisk, ale wiadomo, że wśród zarażonych są dwaj Włosi, dwaj Rosjanie, jeden Niemiec i jeden Kolumbijczyk. Według La Gazzetta dello Sport tym ostatnim nie jest nikt ze sztabu szkoleniowego, a kolarz. A to by jednoznacznie wskazywało na Fernando Gavirię.

Wprawdzie w największym wyścigu na Półwyspie Arabskim brał udział także inny kolumbijski zawodnik – Hernando Bohorquez, ale on już dawno wyjechał z ZEA razem z resztą swojej ekipy – Astany. Zaniepokojeni dziennikarze El Tiempo dzwonili do rodziny Gavirii, jednak niczego nie udało im się dowiedzieć.

Nie możemy z nim rozmawiać, więc niestety nic nie wiemy o jego aktualnym stanie zdrowia

– usłyszeli od Hernando Gavirii – ojca Kolumbijczyka.

To oznacza, że aby mieć pewność co do stanu zdrowia gwiazdora UAE Team Emirates należy poczekać na oficjalny komunikat ekipy. Jednak jeśli te informacje faktycznie się potwierdzą, to pod znakiem zapytania zostanie postawiony zarówno start 25-latka w Mediolan-San Remo, jak i w kilku kolejnych wyścigach.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments