Fot. © RCS MEDIAGROUP S.P.A.

Już wczoraj informowaliśmy, że duża liczba włoskich imprez może być zagrożona przez rozprzestrzeniającego się w Lombardii koronawirusa. Dziś głos w sprawie zabrał Mauro Vegni, szef RCS Sport.

Koronawirus z Wuhan zaczął rozprzestrzeniać się w północnych Włoszech dosłownie kilka dni temu. Zakażonych jest już jednak około 300 osób, a 7 poniosło śmierć. W związku z tym, włoskie władze zmuszone są podjąć radykalne działania, które mogą uderzyć także w zawodowy kolarski kalendarz.

Jak już wczoraj informowaliśmy, na wniosek CONI odwołanych zostało wiele imprez amatorskich i juniorskich w regionie Lombardii. Niestety pod znakiem zapytania stanęły także imprezy organizowane przez RCS Sport i zaliczane do cyklu World Tour. Mowa oczywiście o m.in. Strade Bianche, Tirreno – Adriatico czy Mediolan – Sanremo. Głos w sprawie postanowił dziś zabrać sam Mauro Vegni, który potwierdził obawy kibiców na całym świecie.

Podobnie jak wszyscy, dokładnie obserwujemy sytuację z koronawirusem. Wierzymy też, że w ciągu najbliższych dni czy tygodni naszym służbom uda się wszystko opanować. Jeśli wirus ciągle będzie się rozprzestrzeniać, nie będziemy mieli wiele do powiedzenia. Oczywiście pozostaje także kwestia geograficzna. W tym momencie w Toskanii sytuacja wygląda dobrze, dlatego też Strade Bianche powinno odbyć się bez problemów. Dużo gorzej sytuacja wygląda w przypadku Mediolan – Sanremo. Stolica Lombardii jest jednym z dwóch ognisk epidemii, dlatego też wystartowanie tam wyścigu praktycznie nie jest możliwe, na dziś. Jednocześnie nie mamy planu B. Primavera jest rozgrywana na praktycznie identycznej trasie od ponad 100 lat, dlatego też przeniesienie startu mija się z celem. Zostały jednak jeszcze 3 tygodnie, więc wiele może się zmienić

– powiedział Vegni.

Jak wiadomo, kolarstwo nie jest jedynym sportem, który musi brać pod uwagę rozwój epidemii koronawirusa w Europie. Już w ostatni weekend przeniesione zostało kilka spotkań piłkarskiej Serie A. Co więcej, włodarze ligi zostali praktycznie zmuszeni do podjęcia decyzji o zamknięciu trybun kilku stadionów na kolejną kolejkę rozgrywek.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments