fot. Volta ao Algarve

Po ataku na ostatnich kilkuset metrach zwycięzcą czwartego etapu wyścigu Volta ao Algarve został Miguel Angel Lopez (Astana). Remco Evenepoel (Deceuninck-Quick Step) obronił prowadzenie w klasyfikacji generalnej. 

Czwarty etap Volta ao Algarve był drugim z trzech, na których miała rozstrzygać się klasyfikacja generalna. Był to jednocześnie drugi odcinek w tegorocznej edycji wyścigu kończący się na podjeździe – co prawda krótkim, ale jednak. Była to znana dla tego wyścigu ścianka Alto do Malhão (2,6 km; 9,4%), którą w końcówce trzeba było pokonać dwukrotnie.

Po przejechaniu kilkunastu kilometrów uformowała się ucieczka dnia w następującym składzie: Dries de Bondt (Alpecin-Fenix), David González (Caja Rural), Tom Devriendt (Circus-Wanty Gobert), Daniel Hoelgaard (Uno-X), Luís Mendonça, Tiago Antunes (Efapel), Rafael Lourenço (Kelly-InOutBuild-UDO), Daniel Freitas (Miranda-Mortágua) oraz João Rodrigues (W52-FC Porto).

W drugiej fazie etapu przewaga uciekających zawodników zaczęła dość znacząco maleć. No podjeździe trzeciej kategorii Alte wynosiła tylko około minuty. Tam samotnie zaatakował Rodrigues, który jako pierwszy wjechał na szczyt.

Po zwycięstwie na górskiej premii Portugalczyk postanowił kontynuować samotną jazdę w kierunku mety. Tymczasem 30 km przed metą, na jednym z nieoznaczonych podjazdów, atak zainicjował Philippe Gilbert (Lotto-Soudal), pociągając za sobą całkiem poważną grupkę z między innymi Matteo Trentinem (CCC). Ostatecznie akcja ta dość szybko została skasowana.

Na pierwszym z dwóch podjazdów pod Malhão harcownicy zaczęli wracać powoli do peletonu, z którego kontratakować postanowił Vincenzo Nibali (Trek-Segafredo).

Jako pierwszy na szczyt Malhão z 45-sekundową przewagą nad peletonem wjechał Rodrigues, bardzo dzielnie walczący przed własną publicznością. Za nim przejechał Nibali, który miał wówczas kilka sekund przewagi nad peletonem.

Sytuacja w wyścigu uległa zmianie na zjeździe. Najpierw do peletonu wrócił “Rekin z Messyny”, a 17 km przed metą doścignięty został Joao Rodrigues. Na czele peletonu pracowała drużyna lidera klasyfikacji generalnej Remco Evenepoela – Deceuninck-Quick Step.

Dojazd do ostatniego podjazdu na Malhão przebiegał dość spokojnie, tzn. obyło się bez ataków, ale w drużynach odbywało się oczywiście formowanie szyków, czyli wyprowadzanie liderów na jak najlepszą pozycję. Michał Kwiatkowski miał do pomocy Bena Swifta, Rohana Dennisa i Gerainta Thomasa. Z przodu znajdowali się również kolarze CCC Team – Simon Geschke, Matteo Trentin, Michael Schär oraz Greg Van Avermaet.

Jednak już na początku finałowy podjazd zweryfikował siły drużyny Ineos – jednymi z pierwszych, którzy zaczęli zostawać był Thomas i Kwiatkowski. 500 metrów przed metą zaatakował Miguel Angel Lopez, dla którego wcześniej bardzo mocno pracował jego rodak – Harold Tejada. Atak Kolumbijczyka okazał się wystarczający, aby unieść na mecie ręce w geście triumfu, ale nie na tyle, aby odebrać koszulkę lidera Evenepoelowi, który przyjechał na metę na trzeciej pozycji, tuż za Danem Martinem (Israel Start-Up Nation).

Michał Kwiatkowski przekroczył linię mety na dwudziestym czwartym miejscu.

Wyniki czwartego etapu:

1 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team 4:16:25
2 Daniel Martin (Irl) Israel Start-Up Nation 0:00:02
3 Remco Evenepoel (Bel) Deceuninck-Quickstep 0:00:04
4 Maximilian Schachmann (Ger) Bora-Hansgrohe
5 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates 0:00:05
6 Simon Geschke (Ger) CCC Team 0:00:14
7 Amaro Antunes (Por) W52/FC Porto
8 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
9 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:00:19
10 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal 0:00:21
11 Lennard Kämna (Ger) Bora-Hansgrohe 0:00:22
12 Vicente Garcia de Mateos Rubio (Spa) Aviludo-Louletano 0:00:24
13 João Almeida (Por) Deceuninck-Quickstep
14 Frederico Figueiredo (Por) Tavira Maria Nova Lounge Hotel 0:00:27
15 Greg Van Avermaet (Bel) CCC Team
16 Ilan Van Wilder (Bel) Team Sunweb 0:00:33
17 Vincenzo Nibali (Ita) Trek-Segafredo 0:00:52
18 Andreas Leknessund (Nor) Uno-X Norwegian Development Team
19 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ
20 Xandro Meurisse (Bel) Circus-Wanty Gobert 0:00:56
21 Luís Gomes (Por) Kelly/Inoutbuild/Udo 0:01:00
22 Alejandro Marque Porto (Spa) Tavira Maria Nova Lounge Hotel 0:01:02
23 Ben Swift (GBr) Team Ineos 0:01:07
24 Michal Kwiatkowski (Pol) Team Ineos
25 Kévin Geniets (Lux) Groupama-FDJ
26 Edgar Pinto (Por) W52/FC Porto 0:01:20
27 Harold Alfonso Tejada Canacue (Col) Astana Pro Team
28 Torjus Sleen (Nor) Uno-X Norwegian Development Team
29 Philippe Gilbert (Bel) Lotto Soudal 0:01:42
30 Joe Dombrowski (USA) UAE Team Emirates 0:01:44
31 Geraint Thomas (GBr) Team Ineos 0:02:23
32 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis
33 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis
34 Kristian Sbaragli (Ita) Alpecin-Fenix 0:02:36
35 Juan Fernando Calle Hurtado (Col) Caja Rural-Seguros RGA
36 Joaquim Silva (Por) Miranda-Mortágua
37 Luís Fernandes (Por) Radio Popular-Boavista
38 Gotzon Martin Sanz (Spa) Fundacion-Orbea
39 Alberto Gallego Ruiz (Spa) Radio Popular-Boavista 0:02:44
40 Simone Petilli (Ita) Circus-Wanty Gobert 0:02:45
41 Daniel Mestre (Por) W52/FC Porto 0:03:06
42 Yves Lampaert (Bel) Deceuninck-Quickstep 0:03:47
43 Michael Schär (Swi) CCC Team
44 Rodrigo Contreras Pinzon (Col) Astana Pro Team 0:03:57
45 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Fundacion-Orbea
46 Matteo Trentin (Ita) CCC Team 0:04:22
47 Oier Lazkano Lopez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
48 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates 0:04:27
49 Markus Hoelgaard (Nor) Uno-X Norwegian Development Team
50 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ
51 Tim Declercq (Bel) Deceuninck-Quickstep
52 Nathan Van Hooydonck (Bel) CCC Team 0:04:33
53 Mads Schmidt Würtz (Den) Israel Start-Up Nation 0:04:49
54 Nils Politt (Ger) Israel Start-Up Nation
55 Tiago Machado (Por) Efapel 0:04:53
56 Stefan Küng (Swi) Groupama-FDJ 0:04:58
57 Rohan Dennis (Aus) Team Ineos
58 Pedro Lopes (Por) Kelly/Inoutbuild/Udo 0:05:59
59 Gonçalo Carvalho (Por) Radio Popular-Boavista 0:06:25
60 Anders Skaarseth (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:06:48
61 Mathieu Van der Poel (Ned) Alpecin-Fenix 0:07:02
62 Hugo Sancho (Por) Miranda-Mortágua
63 Casper Phillip Pedersen (Den) Team Sunweb
64 João Rodrigues (Por) W52/FC Porto 0:07:16
65 Ricardo Mestre (Por) W52/FC Porto
66 Samuel Caldeira (Por) W52/FC Porto
67 David De la Fuente Rasilla (Spa) Aviludo-Louletano
68 Afonso Silva (Por) Radio Popular-Boavista
69 Henrique Casimiro (Por) Kelly/Inoutbuild/Udo
70 Gonçalo Leaça (Por) LA Aluminios/LA Sport
71 Cameron Wurf (Aus) Team Ineos
72 Yuriy Natarov (Kaz) Astana Pro Team
73 Simon Guglielmi (Fra) Groupama-FDJ
74 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo
75 Gijs Van Hoecke (Bel) CCC Team
76 Jenthe Biermans (Bel) Israel Start-Up Nation
77 Reto Hollenstein (Swi) Israel Start-Up Nation
78 Rafael Lourenço (Por) Kelly/Inoutbuild/Udo
79 Luís Mendonça (Por) Efapel 0:07:31
80 Antonio Nibali (Ita) Trek-Segafredo 0:07:33
81 Brent Van Moer (Bel) Lotto Soudal 0:07:45
82 Julen Irizar Laskurain (Spa) Fundacion-Orbea
83 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 0:08:42
84 Erik Nordsaeter Resell (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:09:02
85 Daniel Hoelgaard (Nor) Uno-X Norwegian Development Team
86 Nicolas Saenz Ballesteros (Col) Efapel
87 Florian Senechal (Fra) Deceuninck-Quickstep 0:09:11
88 Dries De Bondt (Bel) Alpecin-Fenix
89 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team 0:09:30
90 Kristian Kulset (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:09:59
91 André Ramalho (Por) LA Aluminios/LA Sport 0:11:02
92 Patrick Bevin (NZl) CCC Team
93 Oscar Hernandez Martinez (Spa) Aviludo-Louletano
94 Jesus Del Pino Corrochano (Spa) Aviludo-Louletano
95 Senne Leysen (Bel) Alpecin-Fenix
96 Otto Vergaerde (Bel) Alpecin-Fenix
97 Sacha Modolo (Ita) Alpecin-Fenix
98 Danny Van Poppel (Ned) Circus-Wanty Gobert
99 Wesley Kreder (Ned) Circus-Wanty Gobert
100 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:11:10
101 Hector Saez Benito (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:11:12
102 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
103 Davide Cimolai (Ita) Israel Start-Up Nation
104 Davide Martinelli (Ita) Astana Pro Team
105 David Rodrigues (Por) Radio Popular-Boavista
106 Diego Lopez Fuentes (Spa) Fundacion-Orbea
107 Iker Ballarin Manso (Spa) Fundacion-Orbea
108 Aime De Gendt (Bel) Circus-Wanty Gobert 0:11:21
109 Jake Stewart (GBr) Groupama-FDJ 0:11:35
110 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team 0:12:20
111 Tom Devriendt (Bel) Circus-Wanty Gobert 0:13:18
112 João Benta (Por) Radio Popular-Boavista 0:14:41
113 Daniel Freitas (Por) Miranda-Mortágua
114 Bruno Silva (Por) LA Aluminios/LA Sport
115 Marco Mathis (Ger) Cofidis 0:15:18
116 David Ribeiro (Por) LA Aluminios/LA Sport
117 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb
118 Guillaume Boivin (Can) Israel Start-Up Nation
119 Jean-Pierre Drucker (Lux) Bora-Hansgrohe
120 Marvin Scheulen (Por) LA Aluminios/LA Sport
121 Gaspar Gonçalves (Por) Miranda-Mortágua
122 Venceslau Fernandes (Por) Kelly/Inoutbuild/Udo
123 Nico Denz (Ger) Team Sunweb
124 Alvaro Trueba Diego (Spa) Tavira Maria Nova Lounge Hotel
125 Antonio Angulo Sampedro (Spa) Fundacion-Orbea
126 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe 0:16:24
127 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe
128 Martin Laas (Est) Bora-Hansgrohe
129 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
130 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo
131 David Gonzalez Lopez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
132 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal
133 Tom Bohli (Swi) UAE Team Emirates
134 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal
135 Jonathan Dibben (GBr) Lotto Soudal
136 João Barbosa (Por) Miranda-Mortágua
137 Angel Lorenzo Sanchez Rebollido (Spa) Miranda-Mortágua
138 Jasha Sütterlin (Ger) Team Sunweb 0:16:35
139 Mikkel Bjerg (Den) UAE Team Emirates 0:16:58
140 Luke Rowe (GBr) Team Ineos
141 Pedro Lopes (Por) Kelly/Inoutbuild/Udo
142 Nils Eekhoff (Ned) Team Sunweb
143 Hugo Nunes (Por) Radio Popular-Boavista
144 Emanuel Duarte (Por) LA Aluminios/LA Sport
145 Cees Bol (Ned) Team Sunweb
146 Jorge Magalhães (Por) W52/FC Porto
147 Nuno Meireles (Por) Aviludo-Louletano
148 Sérgio Paulinho (Por) Efapel 0:17:02
149 Ivo Oliveira (Por) UAE Team Emirates
150 Fábio Costa (Por) Kelly/Inoutbuild/Udo 0:17:20
151 Fabio Sabatini (Ita) Cofidis 0:17:38
152 Elia Viviani (Ita) Cofidis 0:18:12
153 Simone Consonni (Ita) Cofidis 0:18:14
154 Leangel Ruben Linarez Meneses (Ven) Miranda-Mortágua 0:18:15
155 Matteo Malucelli (Ita) Caja Rural-Seguros RGA
156 Carlos Salgueiro (Por) LA Aluminios/LA Sport
157 Mikel Aristi Gardoki (Spa) Fundacion-Orbea 0:18:18
158 Fabio Jakobsen (Ned) Deceuninck-Quickstep 0:18:19
159 Iljo Keisse (Bel) Deceuninck-Quickstep 0:18:20
160 Boy Van Poppel (Ned) Circus-Wanty Gobert 0:18:22
161 Gerard Armillas Pubill (Spa) Efapel 0:18:23
162 Tiago Antunes (Por) Efapel 0:19:12
163 César Martingil (Por) Tavira Maria Nova Lounge Hotel 0:21:57
164 André Evangelista (Por) Aviludo-Louletano
165 David Livramento (Por) Tavira Maria Nova Lounge Hotel 0:23:59
166 Válter Pereira (Por) Tavira Maria Nova Lounge Hotel 0:24:00
167 Aleksandr Grigorev (Rus) Tavira Maria Nova Lounge Hotel
DNF Roger Kluge (Ger) Lotto Soudal
DNF Pedro Paulinho (Por) Efapel

Klasyfikacja generalna po czterech etapach:

1 Remco Evenepoel (Bel) Deceuninck-Quickstep 18:59:35
2 Daniel Martin (Irl) Israel Start-Up Nation
3 Maximilian Schachmann (Ger) Bora-Hansgrohe
4 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team 0:00:01
5 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates 0:00:03
6 Amaro Antunes (Por) W52/FC Porto 0:00:18
7 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
8 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal 0:00:19
9 Simon Geschke (Ger) CCC Team 0:00:24
10 Frederico Figueiredo (Por) Tavira Maria Nova Lounge Hotel 0:00:31
11 Lennard Kämna (Ger) Bora-Hansgrohe 0:00:32
12 João Almeida (Por) Deceuninck-Quickstep 0:00:37
13 Greg Van Avermaet (Bel) CCC Team 0:00:56
14 Vincenzo Nibali (Ita) Trek-Segafredo
15 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:01:06
16 Vicente Garcia de Mateos Rubio (Spa) Aviludo-Louletano 0:01:20
17 Michal Kwiatkowski (Pol) Team Ineos 0:01:30
18 Ben Swift (GBr) Team Ineos 0:02:05
19 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ 0:02:07
20 Xandro Meurisse (Bel) Circus-Wanty Gobert 0:02:08
21 Alejandro Marque Porto (Spa) Tavira Maria Nova Lounge Hotel 0:02:31
22 Ilan Van Wilder (Bel) Team Sunweb 0:02:34
23 Harold Alfonso Tejada Canacue (Col) Astana Pro Team 0:02:35
24 Kévin Geniets (Lux) Groupama-FDJ 0:02:38
25 Andreas Leknessund (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:02:49
26 Geraint Thomas (GBr) Team Ineos 0:03:21
27 Torjus Sleen (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:04:10
28 Luís Fernandes (Por) Radio Popular-Boavista 0:04:33
29 Joe Dombrowski (USA) UAE Team Emirates 0:04:59
30 Kristian Sbaragli (Ita) Alpecin-Fenix 0:05:26
31 Rodrigo Contreras Pinzon (Col) Astana Pro Team 0:05:58
32 Philippe Gilbert (Bel) Lotto Soudal 0:06:04
33 Edgar Pinto (Por) W52/FC Porto 0:06:16
34 Gotzon Martin Sanz (Spa) Fundacion-Orbea 0:06:37
35 Simone Petilli (Ita) Circus-Wanty Gobert 0:06:46
36 Alberto Gallego Ruiz (Spa) Radio Popular-Boavista 0:06:53
37 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis 0:06:56
38 Nathan Van Hooydonck (Bel) CCC Team 0:07:23
39 Luís Gomes (Por) Kelly/Inoutbuild/Udo 0:07:44
40 Stefan Küng (Swi) Groupama-FDJ 0:07:48
41 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Fundacion-Orbea 0:08:02
42 Juan Fernando Calle Hurtado (Col) Caja Rural-Seguros RGA 0:08:21
43 Markus Hoelgaard (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:08:55
44 Mads Schmidt Würtz (Den) Israel Start-Up Nation 0:09:11
45 Mathieu Van der Poel (Ned) Alpecin-Fenix 0:09:52
46 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team 0:09:59
47 Matteo Trentin (Ita) CCC Team 0:10:08
48 Tiago Machado (Por) Efapel 0:11:04
49 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ 0:11:13
50 Joaquim Silva (Por) Miranda-Mortágua 0:11:14
51 João Rodrigues (Por) W52/FC Porto 0:11:17
52 Brent Van Moer (Bel) Lotto Soudal 0:12:33
53 Tim Declercq (Bel) Deceuninck-Quickstep 0:12:38
54 Antonio Nibali (Ita) Trek-Segafredo 0:12:46
55 Nicolas Saenz Ballesteros (Col) Efapel 0:13:11
56 Nils Politt (Ger) Israel Start-Up Nation 0:13:27
57 Hector Saez Benito (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:15:19
58 Daniel Mestre (Por) W52/FC Porto 0:15:44
59 Luís Mendonça (Por) Efapel 0:16:09
60 Michael Schär (Swi) CCC Team 0:16:25
61 Yuriy Natarov (Kaz) Astana Pro Team 0:16:41
62 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis 0:16:52
63 Rohan Dennis (Aus) Team Ineos 0:17:26
64 Patrick Bevin (NZl) CCC Team 0:17:37
65 Otto Vergaerde (Bel) Alpecin-Fenix 0:17:48
66 Gijs Van Hoecke (Bel) CCC Team 0:18:17
67 Henrique Casimiro (Por) Kelly/Inoutbuild/Udo
68 Casper Phillip Pedersen (Den) Team Sunweb 0:19:40
69 Rafael Lourenço (Por) Kelly/Inoutbuild/Udo 0:19:54
70 Julen Irizar Laskurain (Spa) Fundacion-Orbea 0:20:23
71 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal 0:20:46
72 Simon Guglielmi (Fra) Groupama-FDJ 0:21:07
73 Reto Hollenstein (Swi) Israel Start-Up Nation
74 Hugo Nunes (Por) Radio Popular-Boavista 0:23:09
75 Oscar Hernandez Martinez (Spa) Aviludo-Louletano 0:23:40
76 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates 0:24:32
77 Anders Skaarseth (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:26:53
78 João Benta (Por) Radio Popular-Boavista 0:27:19
79 Yves Lampaert (Bel) Deceuninck-Quickstep 0:27:23
80 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb 0:27:56
81 Samuel Caldeira (Por) W52/FC Porto 0:28:22
82 Jenthe Biermans (Bel) Israel Start-Up Nation
83 Ricardo Mestre (Por) W52/FC Porto
84 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal 0:29:02
85 André Ramalho (Por) LA Aluminios/LA Sport 0:29:04
86 Daniel Hoelgaard (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:29:07
87 Jean-Pierre Drucker (Lux) Bora-Hansgrohe 0:29:09
88 David Rodrigues (Por) Radio Popular-Boavista 0:29:14
89 Florian Senechal (Fra) Deceuninck-Quickstep 0:29:16
90 Gonçalo Carvalho (Por) Radio Popular-Boavista 0:29:41
91 Gaspar Gonçalves (Por) Miranda-Mortágua 0:29:50
92 Oier Lazkano Lopez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:29:51
93 Guillaume Boivin (Can) Israel Start-Up Nation 0:29:56
94 Erik Nordsaeter Resell (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:30:08
95 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 0:30:54
96 Sacha Modolo (Ita) Alpecin-Fenix 0:31:07
97 Davide Martinelli (Ita) Astana Pro Team 0:31:17
98 Iker Ballarin Manso (Spa) Fundacion-Orbea
99 Daniel Freitas (Por) Miranda-Mortágua 0:31:20
100 Senne Leysen (Bel) Alpecin-Fenix 0:31:45
101 Hugo Sancho (Por) Miranda-Mortágua 0:31:53
102 Afonso Silva (Por) Radio Popular-Boavista 0:32:07
103 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:32:16
104 Davide Cimolai (Ita) Israel Start-Up Nation 0:32:18
105 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
106 Pedro Lopes (Por) Kelly/Inoutbuild/Udo 0:32:29
107 Dries De Bondt (Bel) Alpecin-Fenix 0:32:59
108 Gonçalo Leaça (Por) LA Aluminios/LA Sport 0:33:08
109 Cameron Wurf (Aus) Team Ineos
110 David De la Fuente Rasilla (Spa) Aviludo-Louletano 0:33:46
111 Antonio Angulo Sampedro (Spa) Fundacion-Orbea 0:35:52
112 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe 0:36:19
113 Jake Stewart (GBr) Groupama-FDJ 0:36:26
114 Angel Lorenzo Sanchez Rebollido (Spa) Miranda-Mortágua 0:36:29
115 Kristian Kulset (Nor) Uno-X Norwegian Development Team
116 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo 0:36:42
117 Marco Mathis (Ger) Cofidis 0:37:02
118 Venceslau Fernandes (Por) Kelly/Inoutbuild/Udo
119 Aime De Gendt (Bel) Circus-Wanty Gobert 0:37:07
120 Ivo Oliveira (Por) UAE Team Emirates 0:37:12
121 Aleksandr Grigorev (Rus) Tavira Maria Nova Lounge Hotel 0:37:16
122 Martin Laas (Est) Bora-Hansgrohe 0:37:30
123 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo
124 Jesus Del Pino Corrochano (Spa) Aviludo-Louletano 0:37:32
125 Luke Rowe (GBr) Team Ineos 0:37:49
126 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team
127 Cees Bol (Ned) Team Sunweb 0:38:04
128 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe 0:38:07
129 Fábio Costa (Por) Kelly/Inoutbuild/Udo 0:38:26
130 Nils Eekhoff (Ned) Team Sunweb 0:38:42
131 Mikkel Bjerg (Den) UAE Team Emirates 0:38:51
132 Emanuel Duarte (Por) LA Aluminios/LA Sport 0:39:01
133 Elia Viviani (Ita) Cofidis 0:39:18
134 Matteo Malucelli (Ita) Caja Rural-Seguros RGA 0:39:21
135 Bruno Silva (Por) LA Aluminios/LA Sport 0:39:24
136 Jonathan Dibben (GBr) Lotto Soudal
137 Fabio Jakobsen (Ned) Deceuninck-Quickstep 0:39:25
138 Gerard Armillas Pubill (Spa) Efapel 0:39:29
139 Nico Denz (Ger) Team Sunweb 0:39:32
140 Jasha Sütterlin (Ger) Team Sunweb 0:39:48
141 Marvin Scheulen (Por) LA Aluminios/LA Sport 0:40:09
142 Danny Van Poppel (Ned) Circus-Wanty Gobert 0:40:28
143 Simone Consonni (Ita) Cofidis 0:40:41
144 Iljo Keisse (Bel) Deceuninck-Quickstep 0:40:51
145 David Ribeiro (Por) LA Aluminios/LA Sport 0:41:10
146 Tiago Antunes (Por) Efapel 0:41:31
147 Tom Devriendt (Bel) Circus-Wanty Gobert 0:41:57
148 David Gonzalez Lopez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:42:36
149 Nuno Meireles (Por) Aviludo-Louletano 0:42:50
150 Sérgio Paulinho (Por) Efapel 0:42:54
151 João Barbosa (Por) Miranda-Mortágua
152 César Martingil (Por) Tavira Maria Nova Lounge Hotel 0:43:03
153 Mikel Aristi Gardoki (Spa) Fundacion-Orbea 0:43:09
154 Diego Lopez Fuentes (Spa) Fundacion-Orbea 0:43:44
155 Wesley Kreder (Ned) Circus-Wanty Gobert 0:43:57
156 Fabio Sabatini (Ita) Cofidis 0:44:03
157 Tom Bohli (Swi) UAE Team Emirates 0:44:04
158 Carlos Salgueiro (Por) LA Aluminios/LA Sport 0:44:07
159 Jorge Magalhães (Por) W52/FC Porto 0:45:03
160 Pedro Lopes (Por) Kelly/Inoutbuild/Udo 0:45:10
161 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 0:45:50
162 Boy Van Poppel (Ned) Circus-Wanty Gobert 0:46:31
163 Alvaro Trueba Diego (Spa) Tavira Maria Nova Lounge Hotel 0:48:42
164 Válter Pereira (Por) Tavira Maria Nova Lounge Hotel 0:48:51
165 Leangel Ruben Linarez Meneses (Ven) Miranda-Mortágua 0:51:10
166 André Evangelista (Por) Aviludo-Louletano 0:55:30
167 David Livramento (Por) Tavira Maria Nova Lounge Hotel