fot. Strava

Znacząco rozrasta się liczba użytkowników aplikacji służącej osobom aktywnym fizycznym – Strava. Jej właściciele poinformowali, że ściągnęło ją już 50 milionów osób, które dodały w sumie 3 miliardy aktywności!

Użytkownicy aplikacji Strava dodali w ciągu ostatnich trzynastu miesięcy miliard aktywności. W sumie od 2009 roku, kiedy to powstała Strava, sportowcy (zawodowi i amatorscy) z niej korzystający dodali 3 miliardy swoich treningów.

Strava chwali się na swojej oficjalnej stronie internetowej statystykami, które obrazują, jak potężne jest zainteresowanie tą aplikacją. Każdego miesiąca do globalnej społeczności dołącza milion użytkowników. Tygodniowo wgrywanych jest 19 milionów aktywności (stan na 2019 rok). Od końca 2018 roku liczba miesięcznych “uploadowanych” aktywności wzrosła o 40 proc., a o 59 proc. bardziej są aktywne kobiety.

Założyliśmy Stravę, aby poprzez naszą technologię łączyć osoby uprawiające sport. Jestem wdzięczny milionom ludzi z całego świata, którzy dołączyli do tej społeczności i dodali ponad 3 miliony aktywności z biegania, jazdy na rowerze, pieszych wędrówek oraz innych aktywności

– powiedział Michael Horvath, szef i współzałożyciel aplikacji Strava.

Miliard załadowanych aktywności Strava osiągnęła w maju 2017 roku. 2 miliardy zanotowała 18 miesięcy później. Jazda na rowerze i bieganie są najbardziej popularnymi dyscyplinami, ale Strava oferuje w sumie trzydzieści rodzajów sportu.

Jak wynika z ankiety, którą przeprowadziliśmy kilka tygodni temu, prawie 70% czytelników naszosie.pl korzysta ze Stravy. Brawo wy!