fot. Vuelta a San Juan

Zakończyła się saga z Miguelem Angelem Lopezem związana z jego przymusową przerwą od ścigania. Antydopingowy Trybunał Międzynarodowej Unii Kolarskiej podjął decyzję o zawieszeniu Kolumbijczyka na 4 lata.

Wyjaśniła się kwestia przyszłości Miguela Angela Lopeza, który od lipca ubiegłego roku nie wystartował w żadnym wyścigu. Wtedy na Kolumbijczyka ścigającego się w Team Medellin-EPM zostało nałożone tymczasowe zawieszenie, w związku z prowadzonym przeciwko niemu postępowaniu dopingowym.

Jak poinformowała Międzynarodowa Unia Kolarska, Antydopingowy Trybunał UCI stwierdził, że były zawodnik Astana Qazaqstan Team złamał przepisy podczas Giro d’Italia 2022, poprzez stosowanie i posiadanie zakazanej substancji – menotropiny, stosowanej między innymi w leczeniu niepłodności. O korzystaniu z niedozwolonego środka już w 2022 roku informowała hiszpańska gazeta „ABC”, łącząc Lopeza z doktorem Marcosem Maynarem Marino.

Ze względu na złamanie przepisów antydopingowych, Miguel Angel Lopez został zawieszony na 4 lata. Okres banicji rozpoczął się 25 lipca 2023 roku i będzie obowiązywać do 24 lipca 2027. Kolumbijski zawodnik w ciągu miesiąca od podjęcia decyzji może odwołać się do Sportowego Sądu Arbitrażowego w Lozannie.

Miguel Angel Lopez był jednym z najlepszych zawodników specjalizujących się w walce o klasyfikacje generalne. W swojej karierze, której lwią część spędził w Astanie, sięgał po zwycięstwa w Volta Ciclista a Catalunya i Tour de Suise. Zdobywał też etapowe wygrane w Tour de France i Vuelta a España, który raz ukończył na najniższym stopniu podium. Kolumbijczyk zajął też trzecie miejsce w Giro d’Italia i dwukrotnie wygrywał klasyfikację młodzieżową tego wyścigul.

Poprzedni artykułCircuit Franco-Belge 2024: Biniam Girmay wygrywa po finiszu na wymęczenie
Następny artykułReprezentacja Polski na starcie Wyścigu Pokoju orlików 2024
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Marcraft
Marcraft

Kolumbijski zawodnik w ciągu miesiąca od podjęcia decyzji może odwołać się do Sportowego Sądu Arbitrażowego w Lozannie. W swojej karierze, której lwią część spędził w Astanie, sięgał po zwycięstwa w Volta Ciclista a Catalunya i Tour de Suise.
Szwajcaria musi mu się dobrze kojarzyć. Podobno najdroższy kraj w Europie, ale także najbardziej atrakcyjny. Dużo różnych przedsięwzięć, których nie ma w innych krajach, oraz kulinarnie też na wysokim poziomie.