fot. Tomasz Śmietana

Niespełna 2 tygodnie po zakończeniu ORLEN Wyścigu Narodów, reprezentacja Polski stanie na starcie drugiej rundy Pucharu Narodów dla orlików – Młodzieżowego Wyścigu Pokoju. W czeskiej imprezie weźmie udział 6 Biało-Czerwonych.

Reprezentanci Polski z aktywnej strony pokazali się w ORLEN Wyścigu Narodów, który zainaugurował tegoroczny cykl Pucharu Narodów dla kategorii U23. Polacy byli widoczni na każdym etapie – zarówno w odjazdach, jak i w walce w końcówkach etapów. Ostatecznie w klasyfikacji generalnej na 12. miejscu uplasował się Filip Gruszczyński, a na odcinku kończącym się w Jaśle 4. pozycję zajął Radosław Frątczak, finiszujący jako drugi z peletonu.

Teraz przed Biało-Czerwonymi kolejne wyzwanie – rozgrywany w Czechach Młodzieżowy Wyścig Pokoju. Organizatorzy przygotowali dla zawodników 4 wymagające etapy, poprowadzone po górzystym terenie, w tym jeden zakończony podjazdem. W sobotę orlicy podjadą pod kultową wspinaczkę Dlouhe Strane, gdzie powinna rozstrzygnąć się klasyfikacja generalna wyścigu.

Pośród czołowych reprezentacji narodowych zobaczymy również Polaków, którzy w sześcioosobowym składzie udali się do Czech. W biało-czerwonych strojach będą ścigali się wspomniani Filip Gruszczyński (Biesse-Carrera), Kacper Maciejuk (Santic-Wibatech), Szymon Maciejewski (Telco’m-On Clima-Oses), a także Kacper Gieryk (TC Chrobry SCOTT Głogów) i Mateusz Gajdulewicz (Vendee U), którzy aktywnie jechali w ORLEN Wyścigu Narodów, oraz Kamil Szymacha – nowy zawodnik Voster ATS Team.

Poprzedni artykułOficjalnie: Miguel Angel Lopez z czteroletnim zawieszeniem!
Następny artykułMercan’Tour Classic 2024: Lenny Martinez górą
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments