fot. Majka Days

Prawdziwa gratka dla kolarzy amatorów pojawi się już tej wiosny. Grzegorz Golonko organizuje trzy wyścigi w Polsce z udziałem Macieja Bodnara, Pawła Poljańskiego oraz Rafała Majki. Głównym sponsorem całego cyklu będzie firma Hansgrohe, czyli jeden z tytularnych sponsorów drużyny BORA-hansgrohe.

Pierwsza z cyklu trzech imprez Hotel Ossa Tour by Plus odbędzie się w dniach 18-19 kwietnia w Ossie, nieopodal Rawy Mazowieckiej w województwie łódzkim. Te okolice to tereny płaskie, które będą preferować szybkich i mocnych zawodników. Decydująca w tym terenie będzie umiejętność jazdy na kolarskim rancie. Dlatego też twarzą wyścigu będzie Maciej Bodnar, który zaprosi zawodników do wspólnego, dwudniowego ścigania. W sobotę rywalizację rozpocznie jazda indywidualna na czas, czyli specjalność popularnego Bodiego. W niedzielę zaś odbędzie się klasyczny wyścig ze startu wspólnego, w którym do wyboru będą  trzy dystanse – znajdzie się więc coś dla zawodników o różnym stopniu sportowego zaawansowania.

Więcej informacji > www.hotelossatour.pl

Drugi z wyścigów będzie to Oponeo Velo Bydgoszcz, która odbędzie się 2 maja tuż przed startem Giro d’Italia. Na tą imprezę serdecznie zaprasza popularny „Zebra”, czyli Paweł Poljański. Ściganie w Bydgoszczy odbędzie się na dwóch dystansach, których trasa będzie przypominać „flandryjskie klasyki”, gdzie krótkie, sztywne podjazdy, porywisty wiatr oraz szybka trasa zadecydują kto będzie najlepszy.

Więcej informacji > www.VeloBydgoszcz.pl

Ostatnia impreza z cyklu jest wielu kibicom już dobrze znana. Kolejna edycja Majka Days odbędzie się w dniach 6-7 czerwca w okolicach Dobczyc, czyli terenów gdzie na co dzień żyje i trenuje Rafał Majka. Popularny „Zgred” przyjedzie na ten wyścig tuż po zakończeniu włoskiego Giro. Ściganie odbędzie się na trzech dystansach na trudnej, jak na polskie warunki. Organizatorzy zapewniają, że Pogórze Wielickie oferuję wiele terenowych trudności, dlatego też rywalizacja na górskiej trasie z pewnością będzie wyzwaniem i frajdą dla wielu amatorów.

Więcej informacji > www.MajkaDays.com

Najważniejszą możliwością, która się pojawia przed fanami kolarstwa jest możliwość spotkania i wspólnej rywalizacji na tych trzech kolarskich imprezach z zawodnikami drużyny BORA – hansgrohe, czyli wraz z Rafałem Majką, Pawłem Poljańskim oraz Maciejem Bodnarem. Serdecznie zapraszamy!

Poprzedni artykułTour Colombia 2020: Juan Sebastián Molano najszybszy z peletonu
Następny artykułBrak kontroli antydopingowej podczas Etoille de Bessèges
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments