Wczoraj informowaliśmy o tym, że drużyna Movistar rozwiązała kontrakt z Andreyem Amadorem, dzięki czemu dała mu wolną rękę w kwestii przejścia do Team Ineos – zespołu, z którym Kostarykanin od dawna był łączony. W środę z brytyjskiego obozu napłynęło oficjalne potwierdzenie tej informacji. 

– Kto nie byłby podekscytowany podpisaniem kontraktu z Team Ineos? Jestem bardzo szczęśliwy, że stałem się częścią tej wspaniałej drużyny. Całą moją profesjonalną karierę spędziłem w Movistarze i uwielbiam ich, ale czuję, że nadszedł czas na nowy rozdział. To dla mnie wyzwanie i dam z siebie wszystko, co posiadam

– powiedział Amador w oficjalnym oświadczeniu prasowym Team Ineos.

33-latek doskonale czuje się w wyścigu Giro d’Italia. Wygrał tam etap oraz niejednokrotnie plasował się w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej (najwyższe miejsce to czwarte). W poprzednim sezonie zaś wydatnie pomógł swojemu koledze z Movistaru Richardowi Carapazowi założyć maglia rosa. Amador ma nadzieję, że w nowych barwach zarówno on, jak i Ekwadorczyk będą w stanie kontynuować dobrą passę na włoskich szosach.

– Każdy widzi, że drużyna [Ineos] jest bardzo mocno – od kolarzy poprzez sztab i obsługę. Świetnie, że mogłem dołączyć do niej wraz z Richardem Carapazem i mam nadzieję, że będziemy nadal osiągać to, co w barwach Movistaru. Moim celem jest pracować w każdym wyścigu tak mocno, jak tylko będę mógł. Jako kolarz wciąż mam wiele do poprawy i myślę, że Ineos jest znakomitym miejscem, aby tego dokonać

– dodał Andrey Amador.

Drużyna Ineos ogłaszając zakontraktowanie Kostarykanina podkreśla jego sukcesy w Giro, ale także zwraca uwagę na doświadczenie, jakie w kwestii pomagania największym liderom światowego peletonu posiada. Założyciel i szef zespołu Dave Brailsford zgubił rachubę, jak wiele razy był pod wrażeniem występów Amadora. Nazwał go kolarzem „najwyższego kalibru”.

Andrey Amador zadebiutuje w barwach Ineos, które będzie reprezentował przynajmniej przez trzy kolejne lata, podczas wyścigu UAE Tour, który potrwa od 23 do 29 lutego.

Poprzedni artykułMatteo Trentin poprowadzi CCC Team na Vuelta Ciclista a la Region de Murcia
Następny artykułZmiany na trasie UAE Tour 2020
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments