Fot.

Zawodnik Deceuninck – Quick Step – Sam Bennett, po finiszu z peletonu wygrał australijski klasyk Race Torquay.

Wyścig rozegrany został na 13-kilometrowych rundach miasta Torquay, a na starcie stanęli głównie kolarze, którzy brali udział w niedawno zakończonym Tour Down Under.

Ogromne tempo od samego początku sprawiło, że trudno było o zmontowanie ucieczki. Ci którym w końcu udała się ta sztuka to Neilson Powless (EF Pro Cycling) i Kiel Reijnen (Trek-Segafredo). Ich największa przewaga jaką wypracowali wynosiła 40 sekund, jednak w połowie dystansu, ucieczka została zlikwidowana.

Kolejną akcję zainicjowali Daryl Impey (Mitchelton-Scott) oraz Dries Devenyns (Deceuninck-QuickStep), ale także tym razem, peleton napędzany głównie przez kolarzy Cofidisu i NTT Pro Cycling nie pozwolił im na wiele.

Ostatecznie o losach wyścigu zdecydował finisz z peletonu, na którym najlepiej poradził sobie doskonale rozprowadzony przez swoich kolegów z drużyny Sam Bennett. Irlandczyk na kresce pokonał Giacomo Nizzolo (NTT Pro Cycling) oraz Alberto Dainese (Sunweb).

Pełne wyniki:

1 Sam Bennett (Irl) Deceuninck – Quick – Step 3:01:26
2 Giacomo Nizzolo (Ita) Pro Cycling Team
3 Alberto Dainese (Ita) Team Sunweb
4 Kaden Groves (Aus) Mitchelton – Scott
5 Michael Mørkøv (Den) Deceuninck – Quick – Step
6 Marc Sarreau (Fra) Groupama – FDJ
7 Mads Pedersen (Den) Trek – Segafredo
8 Andrea Vendrame (Ita) AG2R La Mondiale
9 Roger Kluge (Ger) Lotto Soudal
10 Elia Viviani (Ita) Cofidis
11 Kristoffer Halvorsen (Nor) EF Pro Cycling
12 Marco Haller (Aut) Bahrain – McLaren
13 Francisco Jose Ventoso Alberdi (Spa) CCC Team
14 Erik Baska (Svk) Bora – Hansgrohe
15 Nicholas White (Aus) Team Bridgelane
16 Martin Laas (Est) Bora – Hansgrohe
17 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama – FDJ
18 Kiel Reijnen (USA) Trek – Segafredo
19 Simone Consonni (Ita) Cofidis
20 Ryan Gibbons (RSA) Pro Cycling Team
21 Rob Power (Aus) Team Sunweb
22 Guillaume Boivin (Can) Israel Start – Up Nation 0:00:07
23 Joseph Rosskopf (USA) CCC Team 0:00:09
24 Lawrence Warbasse (USA) AG2R La Mondiale
25 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) CCC Team
26 Benjamin Hill (Aus) Team Bridgelane
27 Samuel Jenner (Aus) Team Bridgelane 0:00:11
28 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain – McLaren
29 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain – McLaren
30 Elliot Schultz (Aus) Australia
31 Clément Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale
32 Godfrey Slattery (Aus) Australia
33 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
34 Danilo Wyss (Swi) Pro Cycling Team
35 Michel Ries (Lux) Trek – Segafredo
36 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R La Mondiale
37 Kilian Frankiny (Swi) Groupama – FDJ
38 Carter Turnbull (Aus) Australia
39 Jay Mc Carthy (Aus) Bora – Hansgrohe
40 Juraj Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe
41 Lukasz Wisniowski (Pol) CCC Team
42 Neilson Powless (USA) EF Pro Cycling
43 Max Kanter (Ger) Team Sunweb
44 André Greipel (Ger) Israel Start – Up Nation
45 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis
46 Shane Archbold (NZl) Deceuninck – Quick – Step
47 Juan Pedro Lopez Perez (Spa) Trek – Segafredo 0:00:21
48 Kenny Elissonde (Fra) Trek – Segafredo
49 Owain Doull (GBr) Team Ineos
50 Simon Geschke (Ger) CCC Team
51 Tom Scully (NZl) EF Pro Cycling 0:00:24
52 Michael Schwarzmann (Ger) Bora – Hansgrohe
53 Bruno Armirail (Fra) Groupama – FDJ 0:00:26
54 Nicholas Schultz (Aus) Mitchelton – Scott
55 Simon Philip Yates (GBr) Mitchelton – Scott
56 Fabian Lienhard (Swi) Groupama – FDJ
57 Dylan Van Baarle (Ned) Team Ineos
58 Fabio Sabatini (Ita) Cofidis 0:00:29
59 Dion Smith (NZl) Mitchelton – Scott
60 Luka Pibernik (Slo) Bahrain – McLaren 0:00:33
61 Santiago Buitrago Sanchez (Col) Bahrain – McLaren 0:00:35
62 Luke Rowe (GBr) Team Ineos 0:00:38
63 Rick Zabel (Ger) Israel Start – Up Nation 0:00:41
64 Miles Scotson (Aus) Groupama – FDJ 0:00:49
65 Jonas Rutsch (Ger) EF Pro Cycling 0:00:52
66 Florian Stork (Ger) Team Sunweb
67 Ian Stannard (GBr) Team Ineos
68 Alastair Christie-johnston (Aus) Team Bridgelane
69 Koen De Kort (Ned) Trek – Segafredo
70 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb
71 Ayden Toovey (Aus) Team Bridgelane
72 Thomas Benton (Aus) Australia
73 Michael Storer (Aus) Team Sunweb
74 Jens Keukeleire (Bel) EF Pro Cycling
75 Iljo Keisse (Bel) Deceuninck – Quick – Step
76 Stefan De Bod (RSA) Pro Cycling Team 0:00:54
77 Lachlan Morton (Aus) EF Pro Cycling
78 Dries Devenyns (Bel) Deceuninck – Quick – Step
79 João Almeida (Por) Deceuninck – Quick – Step 0:01:03
80 Cesare Benedetti (Ita) Bora – Hansgrohe
81 Pavel Sivakov (Rus) Team Ineos 0:01:06
82 Tosh Van der Sande (Bel) Lotto Soudal 0:01:09
83 Damien Howson (Aus) Mitchelton – Scott 0:01:24
84 Mitchell Docker (Aus) EF Pro Cycling
85 Samuele Battistella (Ita) Pro Cycling Team 0:01:42
86 Ide Schelling (Ned) Bora – Hansgrohe
87 Asbjørn Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 0:02:23
88 Mihkel Räim (Est) Israel Start – Up Nation 0:02:35
89 Jonathan Dibben (GBr) Lotto Soudal
90 Christopher Lawless (GBr) Team Ineos 0:03:26
91 Adam James Hansen (Aus) Lotto Soudal 0:03:38
92 Rasmus Tiller (Nor) Pro Cycling Team 0:04:56
93 Blake Quick (Aus) Australia 0:05:43
94 Alexander Cataford (Can) Israel Start – Up Nation 0:06:06
95 Nathan Haas (Aus) Cofidis 0:08:19
96 Josef Černý (Cze) CCC Team
97 Daryl Impey (RSA) Mitchelton – Scott
98 Omer Goldstein (Isr) Israel Start – Up Nation 0:08:21
99 Dylan Sunderland (Aus) Pro Cycling Team 0:08:22
DNF Mattia Cattaneo (Ita) Deceuninck – Quick – Step
DNF Caleb Ewan (Aus) Lotto Soudal
DNF Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
DNF Matthew Holmes (GBr) Lotto Soudal
DNF Samuel Bewley (NZl) Mitchelton – Scott
DNF Domen Novak (Slo) Bahrain – McLaren
DNF Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
DNF Mickael Delage (Fra) Groupama – FDJ
DNF Alex Dowsett (GBr) Israel Start – Up Nation
DNF Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis
DNF Marco Mathis (Ger) Cofidis
DNF Jensen Plowright (Aus) Team Bridgelane
DNF Steele Von Hoff (Aus) Australia
DNF Conor Leahy (Aus) Australia
DNF Tyler Lindorff (Aus) Team Bridgelane