fot. ANSA

Nazwisko Menchov znów będzie obecne w światowym peletonie. Syn Denisa, Ivan, podpisał kontrakt z jedną z młodzieżowych ekip we Włoszech.

Zakończona w 2013 roku kariera Denisa Menchova była więcej niż bogata w wielkie sukcesy. Rosjanin zdołał m.in. wygrać hiszpańską Vueltę i Giro d’Italia, odnosząc też wiele innych zwycięstw. Dziś rozpoczęła się z kolei kariera jego syna, Ivana Menchova, który podpisał kontrakt z włoskim teamem Ausiona CSI Pescantina.

16-letni zawodnik, który w ostatnim czasie ścigał się w różnego rodzaju imprezach dla najmłodszych kolarzy, uznawany jest za ogromny talent. Rosjanin, podobnie jak ojciec, wyróżnia się przede wszystkim ponadprzeciętnymi umiejętnościami jazdy w górach, które już niedługo mogą poprowadzić go na szczyt.

Bardzo się cieszymy, że Ivan może być częścią naszego zespołu. On sam powiedział nam, że nasza ekipa to jedno z najlepszych miejsc do rozwoju na całym świecie. Tradycja inwestowania w rosyjskich zawodników w zespole Ausiona od lat się opłacała. Postaramy się jak najlepiej wychować nasz nowy skarb

– powiedział szef ekipy Nicola Chesini.

Niewykluczone, że młody Menchov już teraz będzie miał okazję ścigać się w imprezach do lat 23. Wiele jednak zależy od tego, jaki program rozwoju przygotuje mu team Ausiona CSI Pescantina.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments