Fot. Marek Bala / naszosie.pl

Wielka gwiazda na starcie Tour de Pologne? Czemu nie! Vincenzo Nibali potwierdził dziś udział w naszym narodowym wyścigu.

Jak wiadomo, tegoroczne Tour de Pologne, w związku z Igrzyskami Olimpijskimi, zostanie rozegrane około miesiąc wcześniej. Tym samym ekipy World Tour przyjadą do Polski w lipcu, co pozwoli wielu zawodnikom sprawdzić swoją formę przed imprezą docelową, jaką dla wielu będzie wyścig w Tokio. Częścią teamu Trek – Segafredo, który pojawi się na naszych ziemiach, będzie sam Vincenzo Nibali.

Jak pisaliśmy wczoraj, włoski mistrz rozpoczął już zgrupowanie wysokościowe na Teide, które ma przygotować go do pierwszych startów. Po Giro d’Italia przyjdzie jednak czas na przygotowania do Igrzysk Olimpijskich. W nich Nibali postawi najpierw na miesięczny odpoczynek i lekkie treningi, by potem wystartować w dwóch tygodniówkach – Tour of Austria i Tour de Pologne.

Według informacji opublikowanych na portalu Procyclingstats, obok Nibalego swój start w TdP planują Romain Bardet, Rafał Majka i Simon Yates.