Fot. Alex Livesey/Getty Images)

Organizatorzy londyńskiego wyścigu, zarówno dla Pań, jak i Panów ogłosili, że firma Prudential od 2021 roku nie będzie sponsorem tego klasyku. Stawia to pod znakiem zapytania przyszłość całego wyścigu.

Coraz więcej sponsorów niestety wycofuje się z organizacji wyścigów. Po odwołaniu tegorocznego Tour of California nad kolejnym kolarskim wyścigiem zbierają się czarne chmury. Firma Prudential od 2013 roku finansuje ściganie na ulicach Londynu. Organizator Hugh Brasher podziękował za wsparcie sponsorów i mówił o rozpoczęciu poszukiwań nowych.

To było wspaniałe 7 lat, dlatego też chcemy podziękować firmie Prudential za ich wielkie wsparcie. Teraz pojawia się wyjątkowa możliwość na znalezienie nowego partnera, który mógłby nam pomóc w rozwoju tego wyjątkowego wydarzenia

– powiedział Brytyjczyk.

Od 2016 roku londyński klasyk należy do grona wyścigów w kalendarzu World Tour. To samo tyczy się żeńskiego wyścigu, który także należy do najwyższej rangi wyścigów w kobiecym kolarstwie. Ponadto nagrody pieniężne w tym wyścigu są na tym samym poziomie dla kobiet i mężczyzn. Niestety jest to jeden z bardzo nielicznych wyścigów, który stosuje równą gratyfikację dla Pań i Panów.

Dziewiąta edycja Prudential Ride London Surrey Classic odbędzie się w tym roku 16 sierpnia. Miejmy nadzieję, że nie będzie to ostatnia edycja tej imprezy.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments