fot. CCC Team
Greg Van Avermaet poprowadzi ekipę CCC Team w wyścigu Clásica de San Sebastián, który odbędzie się w sobotę, 3 sierpnia. Dzień później (4 sierpnia) inny skład polskiej grupy UCI WorldTour, stanie na starcie Prudential RideLondon – Surrey Classic.
Fabio Baldato będzie pełnił rolę dyrektora sportowego w Hiszpanii, natomiast w Wielkiej Brytanii za kierownicą samochodu technicznego zasiądzie Steve Bauer.
– Trasa wyścigu Clásica de San Sebastián zmieniła się w tym roku i wygląda na to, że końcówka będzie trudniejsza, ze stromym podjazdem dodanym po Jaizkibel. Poza tym ostatnie wzniesienie będzie pokonywane dwa razy, nie raz. Pomimo tego uważam, że ten profil powinien odpowiadać Gregowi, który bardzo dobrze radził sobie na podjazdach w Tour de France i właśnie to jego będziemy wspierać. Poza nim, także Joey Rosskopf ma za sobą start w Wielkiej Pętli, a łącznie na starcie stanie wielu zawodników, którzy mają w nogach trzy tygodnie ścigania.
Cieszymy się, że po kraksie we Francji do rywalizacji wraca Patrick Bevin i że cały skład jest w dobrej formie. Wierzymy w siłę naszych kolarzy, ale nie nakładamy na nich żadnej presji związanej z kontrolowaniem wyścigu.
Przeprowadzimy rekonesans trasy, by mieć lepszy obraz tego, w jaki sposób może ona wpłynąć na przebieg zmagań. Jestem pewien, że stać nas osiągnięcie dobrego wyniku
– tłumaczy Baldato.
– Organizatorzy Prudential RideLondon – Surrey Classic zmienili trasę w porównaniu z poprzednimi latami i postanowili dodać pięć podjazdów pod Box Hill, gdzie najprawdopodobniej dojdzie do selekcji. Będziemy jednak musieli jechać uważnie już na samym początku, byśmy nie przegapili żadnej większej ucieczki. Większość naszych kolarzy ścigała się już w tym wyścigu i to doświadczenie powinno zaprocentować. Po ostatnim podjeździe na Box Hill, na czele może być już mniejsza grupa faworytów, która ma szansę dojechać do mety w Londynie. Musimy być z przodu na finałowych 40 kilometrach, by liczyć na wysoką lokatę
– wyjaśnia Bauer.
Van Avermaet wraca na trasę hiszpańskiego wyścigu jednodniowego, w którym kilkakrotnie finiszował w pierwszej piątce.
– Byłem zadowolony z mojej formy, którą prezentowałem w Tour de France i wywalczyłem tam kilka dobrych rezultatów. Jestem zatem pozytywnie nastawiony na start w Clásica de San Sebastián i postaram się tam również pokazać z jak najlepszej strony. W tym roku wprowadzono kilka zmian w przebiegu trasy i zobaczymy jak wpłynie to na rywalizację, ale styl w jakim zwykle się tu ścigamy mi odpowiada. Nigdy nie wiesz, jak twój organizm zregeneruje się po Tourze, więc nie nakładam na siebie zbyt dużej presji, ale jeśli forma będzie odpowiednia to powalczę o kolejne miejsce w pierwszej dziesiątce
– powiedział Van Avermaet.
Bevin jest bardzo podekscytowany, że wraca do rywalizacji po niefortunnej kraksie, która wyeliminowała go z Tour de France.
– Oczywiście byłem zawiedziony tym, jak mój Tour de France się zakończył, ale jestem zadowolony z tego jak u mnie przebiegał powrót do zdrowia i nie mogę się doczekać powrotu do rywalizacji. Musiałem zrobić sobie dwutygodniową przerwę od roweru z powodu moich żeber, więc nie stawiam sobie żadnych celów. Stanę na starcie z nastawieniem, by pomóc kolegom najlepiej jak tylko będę w stanie
– dodał Bevin.
Jonas Koch, który w zeszłym roku zameldował się w pierwszej dziesiątce Prudential RideLondon – Surrey Classic, jest zmotywowany by ponownie pokazać się w brytyjskiej jednodniówce zaliczanej do cyklu UCI WorldTour.
– Czuję się bardzo dobrze, a po Tour of Austria pojechałem na obóz wysokogórski i teraz z wielką chęcią znowu wejdę w tryb wyścigowy. Będzie to mój trzeci start w Prudential RideLondon – Surrey Classic i jest to impreza, którą bardzo lubię, szczególnie końcówkę w centrum Londynu. Po zajęciu miejsca w pierwszej dziesiątce rok temu i udanym występie w Tour of Austria, nie mogę się doczekać niedzielnego ścigania
– powiedział Koch.
Clásica de San Sebastián (3 sierpnia)
Skład: Will Barta (USA), Patrick Bevin (NZL), Josef Černý (CZE), Víctor de la Parte (ESP), Joey Rosskopf (USA), Greg Van Avermaet (BEL), Riccardo Zoidl (AUT)
Dyrektor sportowy: Fabio Baldato (ITA)
Prudential RideLondon – Surrey Classic (4 sierpnia)
Skład: Jonas Koch (GER), Michael Schär (SUI), Gijs Van Hoecke (BEL), Nathan Van Hooydonck (BEL), Guillaume Van Keirsbulck (BEL), Francisco Ventoso (ESP), Łukasz Wiśniowski (POL)
Dyrektor sportowy: Steve Bauer (CAN)
Poprzedni artykułMatt White: „To był znakomity wyścig w naszym wykonaniu”
Następny artykułTeam Novo Nordisk przedłużył umowę z Colnago
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments