fot. Movistar

Już 30 stycznia mistrz świata z Innsbrucka zainauguruje swój sezon na Balearach. Weźmie on udział wraz z drużyną Movistaru w cyklu czterech wyścigów jednodniowych.

Hiszpan, który w kwietniu będzie świętować swoje czterdzieste urodziny po raz kolejny rozpocznie swój sezon na słonecznej Majorce. Obecnie przebywa on wraz ze swoim zespołem w Akademii Rafaela Nadala na trzydniowym, krótki zgrupowaniu przed inaugurującymi startami.

Popularny “Bala” ma w planach pojawić się we wszystkich czterech wyścigach. Będą nimi: Trofeo Felanitx (30 stycznia), Trofeo Serra de Tramuntana (31 stycznia), Pollença – Andratx (1 luty), oraz Trofeo Playa de Palma (2 luty). W składzie ekipy prowadzonej przez Eusebio Unzué znajdą się oprócz wspomnianego obecnego mistrza Hiszpanii na ten cykl wyścigów: Enric Mas, Marc Soler, Héctor Carretero, Dario Cataldo, Imanol Erviti, Antonio Pedrero, José Joaquín Rojas, Davide Villella oraz Albert Torres.

Przypomnijmy, że głównym celem Alejandro Valverde w 2020 roku będzie walka o złoty medal Igrzysk Olimpijskich w swoim piątym starcie. Ponadto będzie celować w Mistrzostwa Świata, które pod koniec września odbędą się w Aigle-Martigny w Szwajcarii.