fot. Prudential Ride London

Pascal Ackermann (BORA – hansgrohe) wygrał po finiszu z peletonu Prudential RideLondon – Surrey Classic. Jonas Koch (CCC Sprandi Polkowice) zajął dziewiąte miejsce.

Jedyny brytyjski wyścig należący do World Tour rozegrano dziś w Londynie. Pięć dość wymagających podjazdów, pięć lotnych finiszów i 187 kilometrów do przejechania – tak rysowała się niedziela w stolicy Anglii.

Na starcie wyścigu mieliśmy ekipę CCC Sprandi Polkowice w składzie: Jan Tratnik, Michal Schlegel, Amaro Antunes, Paweł Cieślik, Paweł Franczak, Jonas Koch, Frantisek Sisr. Ponadto w koszulce Sky jechał Łukasz Wiśniowski.

W ucieczkę dnia zabrał się Paweł Cieślik (CCC Sprandi Polkowice). Wraz z Polakiem na czele kręcili: Caleb Ewan (Mitchelton – Scott), Alexis Gougeard (AG2R La Mondiale), Manuele Boaro i Valerio Agnoli (obaj Bahrain Merida Pro Cycling Team) i Aaron Verwilst (Sport Vlaanderen – Baloise).

Po 40 kilometrach z czołówki odpadł Ewan, a pozostała piątka w ulewnym deszczu miała ponad pięć minut przewagi. Kolejne podjazdy powodowały, że peleton sukcesywnie odrabiał dystans. W połowie dystansu wynosił on już tylko niewiele ponad dwie minuty.

70 kilometrów przed metą w kontrę zabrali się: Christopher Juul-Jensen (Mitchelton-Scott), Owain Doull (Team Sky), Michael Matthews (Team Sunweb), Peter Kennaugh i Jay McCarthy (obaj BORA – hansgrohe) oraz Nathan Haas (Team Katusha – Alpecin). Po chwili obie grupki zjechały się i na czele mieliśmy 11 kolarzy, którzy mieli minutę przewagi nad peletonem.

Niestety 48 kilometrów przed metą w czołówce mieliśmy kraksę, w którą zaplątał się także Paweł Cieślik. Po tym incydencie na czele zostali: Haas, McCarthy, Agnoli, Boaro, Juul-Jensen i Doull.

Mimo sporych ambicji i mocnego tempa harcownicy musieli uznać wyższość peletonu na sześć kilometrów przed metą. Finiszowy sprint pięknie rozegrał Pascal Ackermann (BORA – hansgrohe), który na kresce wyprzedził Elię Vivianiego (Quick – Step Floors). Trzeci był Giacomo Nizzolo (Trek – Segafredo).

Top 10:
1 Pascal Ackermann (GER) Bora-Hansgrohe
2 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors
3 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo
4 Ivan Garcia (Esp) Bahrain Merida
5 Simone Consonni (Ita) UAE Emirates
6 Phil Bauhaus (GER) Sunweb
7 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing
8 André Greipel (GER) Lotto Soudal
9 Jonas Koch (GER) CCC Sprandi Polkowice
10 Rudy Barbier (Fra) AG2R La Mondiale

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments