fot. ASO

Zwycięstwem Alexandra Kristoffa (UAE Team Emirates) zakończył się ostatni etap Tour de France. Po triumf w całym wyścigu sięgnął Geraint Thomas (Sky).

Zgodnie z tradycją, ostatni odcinek Wielkiej Pętli prowadził do Paryża, gdzie na Polach Elizejskich sprinterzy chcieli powalczyć o jeden z najważniejszych triumfów w światowym kalendarzu.

Zgodnie z tradycją, początek etapu stał pod znakiem wielkiego świętowania najlepszych zawodników w wyścigu. To właśnie tam, pierwszą lampkę szampana mógł wypić Geraint Thomas (Sky) wraz z kolegami z zespołu, którzy nie kryli zadowolenia z wygrania kolejnej “wojny”.

Jak zawsze, ściganie zaczęło się około 60 kilometrów przed kreską, kiedy peleton wjechał do Paryża. Właśnie wtedy na atak zdecydował się Sylvain Chavanel (Direct Energie), który pożegnał się z paryską publicznością po ogłoszeniu chęci zakończenia kariery.

Po pierwszym okrążeniu na Polach Elizejskich, od peletonu oderwało się sześciu zawodników. Byli to Michael Schar (BMC), Taylor Phinney (EF Education First), Silvain Dilier (AG2R), Nils Politt (Katusha – Alpecin), Guillaume van Keirsbulck (Wanty – Groupe Gobert) i Damien Gaudin (Direct Energie). Jak jednak można było się spodziewać, ich przewaga nie przekraczała 30 sekund.

Od samego początku, pogoń za harcownikami prowadziły ekipy BORA – hansgrohe z Rafałem Majką na czele, Groupama – FDJ i Cofidis. Tym samym faworyzowani sprinterzy mieli dziś wielką ochotę na odniesienie bardzo prestiżowego zwycięstwa.

Ostatecznie, ucieczka została doścignięta na samym początku ostatniego okrążenia, a w finałowym sprincie, zamykającym 105. edycję Tour de France najlepszy był Alexander Kristoff (UAE Team Emirates), choć bliski skutecznego zakończenia prawie dwukilometrowej akcji był Yves Lampaert (Quick – Step Floors). Podium uzupełnili John Degenkolb (Trek – Segafredo) i Arnaud Demare (Groupama – FDJ), a zwycięstwo w wyścigu dowiózł do mety Geraint Thomas (Sky).

Wyniki:
1 ALEXANDER KRISTOFF UAE TEAM EMIRATES les 116 km en 2h46’36” (b : 10”)
2 JOHN DEGENKOLB TREK – SEGAFREDO (b : 6”)
3 ARNAUD DEMARE GROUPAMA – FDJ (b : 4”)
4 EDVALD BOASSON HAGEN TEAM DIMENSION DATA
5 CHRISTOPHE LAPORTE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
6 MAXIMILIANO ARIEL RICHEZE QUICK – STEP FLOORS
7 SONNY COLBRELLI BAHRAIN – MERIDA
8 PETER SAGAN BORA – HANSGROHE
9 ANDREA PASQUALON WANTY – GROUPE GOBERT
10 JASPER DE BUYST LOTTO SOUDAL
11 TIMOTHY DUPONT WANTY – GROUPE GOBERT
12 THOMAS BOUDAT DIRECT ENERGIE
13 SEP VANMARCKE TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE
14 MAGNUS CORT NIELSEN ASTANA PRO TEAM
15 OLIVER NAESEN AG2R LA MONDIALE
16 DANIELE BENNATI MOVISTAR TEAM
17 NIKIAS ARNDT TEAM SUNWEB
18 EDWARD THEUNS TEAM SUNWEB
19 MATHEW HAYMAN MITCHELTON – SCOTT
20 TIMO ROOSEN TEAM LOTTO NL – JUMBO
21 DARYL IMPEY MITCHELTON – SCOTT
22 DAMIANO CARUSO BMC RACING TEAM
23 JASPER STUYVEN TREK – SEGAFREDO
24 DION SMITH WANTY – GROUPE GOBERT
25 JEROME COUSIN DIRECT ENERGIE
26 ALEJANDRO VALVERDE MOVISTAR TEAM
27 LAURENT PICHON TEAM FORTUNEO – SAMSIC
28 DOMENICO POZZOVIVO BAHRAIN – MERIDA
29 PRIMOŽ ROGLIC TEAM LOTTO NL – JUMBO
30 YVES LAMPAERT QUICK – STEP FLOORS
31 PIERRE ROGER LATOUR AG2R LA MONDIALE
32 MARCO MINNAARD WANTY – GROUPE GOBERT
33 GUILLAUME MARTIN WANTY – GROUPE GOBERT
34 SØREN KRAGH ANDERSEN TEAM SUNWEB
35 YOANN OFFREDO WANTY – GROUPE GOBERT
36 TOM DUMOULIN TEAM SUNWEB
37 STEFAN KÜNG BMC RACING TEAM
38 LILIAN CALMEJANE DIRECT ENERGIE
39 PAVEL KOCHETKOV TEAM KATUSHA ALPECIN
40 STEVEN KRUIJSWIJK TEAM LOTTO NL – JUMBO
41 ILNUR ZAKARIN TEAM KATUSHA ALPECIN
42 CHAD HAGA TEAM SUNWEB
43 ANDREY AMADOR MOVISTAR TEAM
44 JACK BAUER MITCHELTON – SCOTT
45 MIKEL LANDA MEANA MOVISTAR TEAM
46 ROBERT GESINK TEAM LOTTO NL – JUMBO
47 JULIEN SIMON COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
48 GREG VAN AVERMAET BMC RACING TEAM
49 MICHAEL HEPBURN MITCHELTON – SCOTT
50 MACIEJ BODNAR BORA – HANSGROHE
51 WARREN BARGUIL TEAM FORTUNEO – SAMSIC
52 NAIRO QUINTANA MOVISTAR TEAM
53 IMANOL ERVITI MOVISTAR TEAM
54 ROMAIN BARDET AG2R LA MONDIALE
55 MIKEL NIEVE ITURRALDE MITCHELTON – SCOTT
56 ANTWAN TOLHOEK TEAM LOTTO NL – JUMBO
57 SIMON GERRANS BMC RACING TEAM
58 RUDY MOLARD GROUPAMA – FDJ
59 JONATHAN CASTROVIEJO TEAM SKY
60 JULIEN VERMOTE TEAM DIMENSION DATA
61 BOB JUNGELS QUICK – STEP FLOORS
62 ROBERTO FERRARI UAE TEAM EMIRATES
63 KRISTIJAN ÐURASEK UAE TEAM EMIRATES
64 JACOPO GUARNIERI GROUPAMA – FDJ
65 EGAN ARLEY BERNAL GOMEZ TEAM SKY
66 ANTHONY TURGIS COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
67 GERAINT THOMAS TEAM SKY
68 DANIEL MARTIN UAE TEAM EMIRATES
69 CHRIS FROOME TEAM SKY
70 MARCUS BURGHARDT BORA – HANSGROHE
71 TANEL KANGERT ASTANA PRO TEAM 00’24”
72 MAXIME BOUET TEAM FORTUNEO – SAMSIC 00’24”
73 MARC SOLER MOVISTAR TEAM 00’24”
74 THOMAS DE GENDT LOTTO SOUDAL 00’24”
75 THOMAS DEGAND WANTY – GROUPE GOBERT 00’24”
76 HEINRICH HAUSSLER BAHRAIN – MERIDA 00’24”
77 TOM-JELTE SLAGTER TEAM DIMENSION DATA 00’24”
78 TOMASZ MARCZYNSKI LOTTO SOUDAL 00’24”
79 LUKE ROWE TEAM SKY 00’24”
80 WOUT POELS TEAM SKY 00’24”
81 PAUL MARTENS TEAM LOTTO NL – JUMBO 00’24”
82 DANIEL FELIPE MARTINEZ POVEDA TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 00’24”
83 DANIEL NAVARRO GARCIA COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00’24”
84 FABIEN GRELLIER DIRECT ENERGIE 00’24”
85 TOBIAS LUDVIGSSON GROUPAMA – FDJ 00’30”
86 REINARDT JANSE VAN RENSBURG TEAM DIMENSION DATA 00’30”
87 MATHIAS FRANK AG2R LA MONDIALE 00’30”
88 DAVID GAUDU GROUPAMA – FDJ 00’30”
89 JAKOB FUGLSANG ASTANA PRO TEAM 00’30”
90 KEVIN LEDANOIS TEAM FORTUNEO – SAMSIC 00’30”
91 PIERRE ROLLAND TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 00’30”
92 KRISTIJAN KOREN BAHRAIN – MERIDA 00’30”
93 PAWEL POLJANSKI BORA – HANSGROHE 00’30”
94 SIMON CLARKE TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 00’30”
95 JESPER HANSEN ASTANA PRO TEAM 00’30”
96 TEJAY VAN GARDEREN BMC RACING TEAM 00’30”
97 KOEN DE KORT TREK – SEGAFREDO 00’30”
98 IAN BOSWELL TEAM KATUSHA ALPECIN 00’30”
99 ADAM YATES MITCHELTON – SCOTT 00’30”
100 NICOLAS EDET COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00’30”
101 RAMON SINKELDAM GROUPAMA – FDJ 00’30”
102 SIMON GESCHKE TEAM SUNWEB 00’30”
103 JAY ROBERT THOMSON TEAM DIMENSION DATA 00’30”
104 AMUND GRØNDAHL JANSEN TEAM LOTTO NL – JUMBO 00’30”
105 JULIAN ALAPHILIPPE QUICK – STEP FLOORS 00’30”
106 SYLVAIN CHAVANEL DIRECT ENERGIE 00’30”
107 LAURENS TEN DAM TEAM SUNWEB 00’30”
108 GORKA IZAGUIRRE INSAUSTI BAHRAIN – MERIDA 00’38”
109 NIKI TERPSTRA QUICK – STEP FLOORS 00’39”
110 RAFAL MAJKA BORA – HANSGROHE 00’39”
111 ELIE GESBERT TEAM FORTUNEO – SAMSIC 00’42”
112 FLORIAN VACHON TEAM FORTUNEO – SAMSIC 00’42”
113 MICHAEL VALGREN ANDERSEN ASTANA PRO TEAM 00’42”
114 OLIVIER LE GAC GROUPAMA – FDJ 00’55”
115 JHON DARWIN ATAPUMA HURTADO UAE TEAM EMIRATES 00’55”
116 LUKE DURBRIDGE MITCHELTON – SCOTT 00’59”
117 TOM SCULLY TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 01’01”
118 ROMAIN HARDY TEAM FORTUNEO – SAMSIC 01’01”
119 DANIEL OSS BORA – HANSGROHE 01’03”
120 ROMAIN SICARD DIRECT ENERGIE 01’07”
121 ARTHUR VICHOT GROUPAMA – FDJ 01’11”
122 FRANCO PELLIZOTTI BAHRAIN – MERIDA 01’11”
123 MICHAEL GOGL TREK – SEGAFREDO 01’15”
124 OMAR FRAILE MATARRANZ ASTANA PRO TEAM 01’15”
125 JESUS HERRADA COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 01’22”
126 DIMITRI CLAEYS COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 01’22”
127 MARCO MARCATO UAE TEAM EMIRATES 01’28”
128 RORY SUTHERLAND UAE TEAM EMIRATES 01’28”
129 BAUKE MOLLEMA TREK – SEGAFREDO 01’34”
130 TOMS SKUJINS TREK – SEGAFREDO 01’34”
131 JON IZAGUIRRE INSAUSTI BAHRAIN – MERIDA 01’45”
132 OLIVIERO TROIA UAE TEAM EMIRATES 02’07”
133 JULIEN BERNARD TREK – SEGAFREDO 02’16”
134 NILS POLITT TEAM KATUSHA ALPECIN 03’19”
135 MICHAL KWIATKOWSKI TEAM SKY 03’21”
136 LAWSON CRADDOCK TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 03’23”
137 GUILLAUME VAN KEIRSBULCK WANTY – GROUPE GOBERT 04’04”
138 AMAEL MOINARD TEAM FORTUNEO – SAMSIC 04’06”
139 MICHAEL SCHÄR BMC RACING TEAM 04’08”
140 TAYLOR PHINNEY TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 04’10”
141 ANTHONY PEREZ COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04’11”
142 GREGOR MÜHLBERGER BORA – HANSGROHE 04’18”
143 LUKAS PÖSTLBERGER BORA – HANSGROHE 04’18”
144 SILVAN DILLIER AG2R LA MONDIALE 04’44”
145 DAMIEN GAUDIN DIRECT ENERGIE 04’44”

Klasyfikacja generalna:
1 GERAINT THOMAS TEAM SKY en 83h17’13”
2 TOM DUMOULIN TEAM SUNWEB 01’51”
3 CHRIS FROOME TEAM SKY 02’24”
4 PRIMOŽ ROGLIC TEAM LOTTO NL – JUMBO 03’22”
5 STEVEN KRUIJSWIJK TEAM LOTTO NL – JUMBO 06’08”
6 ROMAIN BARDET AG2R LA MONDIALE 06’57”
7 MIKEL LANDA MEANA MOVISTAR TEAM 07’37”
8 DANIEL MARTIN UAE TEAM EMIRATES 09’05”
9 ILNUR ZAKARIN TEAM KATUSHA ALPECIN 12’37”
10 NAIRO QUINTANA MOVISTAR TEAM 14’18”
11 BOB JUNGELS QUICK – STEP FLOORS 16’32”
12 JAKOB FUGLSANG ASTANA PRO TEAM 19’46”
13 PIERRE ROGER LATOUR AG2R LA MONDIALE 22’13”
14 ALEJANDRO VALVERDE MOVISTAR TEAM 27’26”
15 EGAN ARLEY BERNAL GOMEZ TEAM SKY 27’52”
16 TANEL KANGERT ASTANA PRO TEAM 34’52”
17 WARREN BARGUIL TEAM FORTUNEO – SAMSIC 37’06”
18 DOMENICO POZZOVIVO BAHRAIN – MERIDA 39’08”
19 RAFAL MAJKA BORA – HANSGROHE 39’57”
20 DAMIANO CARUSO BMC RACING TEAM 42’31”
21 GUILLAUME MARTIN WANTY – GROUPE GOBERT 44’18”
22 JON IZAGUIRRE INSAUSTI BAHRAIN – MERIDA 46’36”
23 MIKEL NIEVE ITURRALDE MITCHELTON – SCOTT 49’19”
24 GORKA IZAGUIRRE INSAUSTI BAHRAIN – MERIDA 50’02”
25 SIMON GESCHKE TEAM SUNWEB 50’15”
26 BAUKE MOLLEMA TREK – SEGAFREDO 01H06’33”
27 PIERRE ROLLAND TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 01H09’09”
28 GREG VAN AVERMAET BMC RACING TEAM 01H10’14”
29 ADAM YATES MITCHELTON – SCOTT 01H17’35”
30 LILIAN CALMEJANE DIRECT ENERGIE 01H18’09”
31 ROBERT GESINK TEAM LOTTO NL – JUMBO 01H21’13”
32 TEJAY VAN GARDEREN BMC RACING TEAM 01H23’05”
33 JULIAN ALAPHILIPPE QUICK – STEP FLOORS 01H28’08”
34 DAVID GAUDU GROUPAMA – FDJ 01H30’01”
35 JULIEN BERNARD TREK – SEGAFREDO 01H34’12”
36 DANIEL FELIPE MARTINEZ POVEDA TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 01H38’38”
37 ANTWAN TOLHOEK TEAM LOTTO NL – JUMBO 01H39’01”
38 RUDY MOLARD GROUPAMA – FDJ 01H47’36”
39 SYLVAIN CHAVANEL DIRECT ENERGIE 01H47’47”
40 KRISTIJAN ÐURASEK UAE TEAM EMIRATES 01H48’06”
41 ARTHUR VICHOT GROUPAMA – FDJ 01H51’19”
42 MAXIME BOUET TEAM FORTUNEO – SAMSIC 01H58’08”
43 NICOLAS EDET COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 01H58’54”
44 MICHAEL VALGREN ANDERSEN ASTANA PRO TEAM 01H59’20”
45 DANIEL NAVARRO GARCIA COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 02H00’32”
46 DARYL IMPEY MITCHELTON – SCOTT 02H00’53”
47 JESUS HERRADA COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 02H01’52”
48 AMAEL MOINARD TEAM FORTUNEO – SAMSIC 02H03’20”
49 MICHAL KWIATKOWSKI TEAM SKY 02H05’29”
50 ANDREY AMADOR MOVISTAR TEAM 02H05’38”
51 LAURENS TEN DAM TEAM SUNWEB 02H06’22”
52 SØREN KRAGH ANDERSEN TEAM SUNWEB 02H06’23”
53 STEFAN KÜNG BMC RACING TEAM 02H07’14”
54 THOMAS DEGAND WANTY – GROUPE GOBERT 02H09’54”
55 MATHIAS FRANK AG2R LA MONDIALE 02H10’29”
56 JESPER HANSEN ASTANA PRO TEAM 02H10’33”
57 OMAR FRAILE MATARRANZ ASTANA PRO TEAM 02H10’59”
58 WOUT POELS TEAM SKY 02H13’23”
59 TOM-JELTE SLAGTER TEAM DIMENSION DATA 02H13’58”
60 FRANCO PELLIZOTTI BAHRAIN – MERIDA 02H17’32”
61 PAVEL KOCHETKOV TEAM KATUSHA ALPECIN 02H17’52”
62 MARC SOLER MOVISTAR TEAM 02H18’51”
63 JASPER STUYVEN TREK – SEGAFREDO 02H20’24”
64 MARCO MINNAARD WANTY – GROUPE GOBERT 02H20’31”
65 THOMAS DE GENDT LOTTO SOUDAL 02H24’41”
66 OLIVER NAESEN AG2R LA MONDIALE 02H29’36”
67 NIKIAS ARNDT TEAM SUNWEB 02H32’02”
68 MAGNUS CORT NIELSEN ASTANA PRO TEAM 02H32’26”
69 JHON DARWIN ATAPUMA HURTADO UAE TEAM EMIRATES 02H35’47”
70 JONATHAN CASTROVIEJO TEAM SKY 02H36’06”
71 PETER SAGAN BORA – HANSGROHE 02H38’08”
72 CHAD HAGA TEAM SUNWEB 02H39’40”
73 ROMAIN SICARD DIRECT ENERGIE 02H42’53”
74 TOBIAS LUDVIGSSON GROUPAMA – FDJ 02H45’40”
75 JULIEN VERMOTE TEAM DIMENSION DATA 02H45’57”
76 GREGOR MÜHLBERGER BORA – HANSGROHE 02H46’13”
77 IMANOL ERVITI MOVISTAR TEAM 02H47’46”
78 KOEN DE KORT TREK – SEGAFREDO 02H48’29”
79 IAN BOSWELL TEAM KATUSHA ALPECIN 02H51’47”
80 YVES LAMPAERT QUICK – STEP FLOORS 02H52’37”
81 PAUL MARTENS TEAM LOTTO NL – JUMBO 02H52’46”
82 TOMS SKUJINS TREK – SEGAFREDO 02H53’41”
83 SILVAN DILLIER AG2R LA MONDIALE 02H55’15”
84 EDVALD BOASSON HAGEN TEAM DIMENSION DATA 02H57’00”
85 ANTHONY PEREZ COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 02H58’56”
86 ELIE GESBERT TEAM FORTUNEO – SAMSIC 03H00’48”
87 NILS POLITT TEAM KATUSHA ALPECIN 03H00’54”
88 EDWARD THEUNS TEAM SUNWEB 03H02’15”
89 THOMAS BOUDAT DIRECT ENERGIE 03H04’07”
90 MICHAEL SCHÄR BMC RACING TEAM 03H04’14”
91 YOANN OFFREDO WANTY – GROUPE GOBERT 03H04’27”
92 MARCUS BURGHARDT BORA – HANSGROHE 03H04’48”
93 JEROME COUSIN DIRECT ENERGIE 03H05’34”
94 PAWEL POLJANSKI BORA – HANSGROHE 03H07’14”
95 ANDREA PASQUALON WANTY – GROUPE GOBERT 03H09’34”
96 KEVIN LEDANOIS TEAM FORTUNEO – SAMSIC 03H11’55”
97 DION SMITH WANTY – GROUPE GOBERT 03H12’24”
98 LAURENT PICHON TEAM FORTUNEO – SAMSIC 03H12’46”
99 FLORIAN VACHON TEAM FORTUNEO – SAMSIC 03H13’47”
100 SIMON CLARKE TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 03H15’40”
101 JULIEN SIMON COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 03H15’55”
102 KRISTIJAN KOREN BAHRAIN – MERIDA 03H16’54”
103 TOMASZ MARCZYNSKI LOTTO SOUDAL 03H19’10”
104 DANIELE BENNATI MOVISTAR TEAM 03H19’22”
105 ROMAIN HARDY TEAM FORTUNEO – SAMSIC 03H19’49”
106 RORY SUTHERLAND UAE TEAM EMIRATES 03H21’22”
107 SIMON GERRANS BMC RACING TEAM 03H21’37”
108 MATHEW HAYMAN MITCHELTON – SCOTT 03H21’55”
109 SONNY COLBRELLI BAHRAIN – MERIDA 03H21’55”
110 REINARDT JANSE VAN RENSBURG TEAM DIMENSION DATA 03H24’25”
111 JOHN DEGENKOLB TREK – SEGAFREDO 03H26’35”
112 DANIEL OSS BORA – HANSGROHE 03H32’29”
113 MICHAEL GOGL TREK – SEGAFREDO 03H32’54”
114 ALEXANDER KRISTOFF UAE TEAM EMIRATES 03H33’33”
115 SEP VANMARCKE TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 03H34’17”
116 ANTHONY TURGIS COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 03H36’11”
117 MICHAEL HEPBURN MITCHELTON – SCOTT 03H36’30”
118 LUKE DURBRIDGE MITCHELTON – SCOTT 03H37’21”
119 NIKI TERPSTRA QUICK – STEP FLOORS 03H37’31”
120 FABIEN GRELLIER DIRECT ENERGIE 03H37’56”
121 JACK BAUER MITCHELTON – SCOTT 03H39’02”
122 MACIEJ BODNAR BORA – HANSGROHE 03H39’20”
123 GUILLAUME VAN KEIRSBULCK WANTY – GROUPE GOBERT 03H40’30”
124 CHRISTOPHE LAPORTE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 03H41’55”
125 HEINRICH HAUSSLER BAHRAIN – MERIDA 03H42’24”
126 MARCO MARCATO UAE TEAM EMIRATES 03H42’54”
127 OLIVIER LE GAC GROUPAMA – FDJ 03H49’03”
128 LUKE ROWE TEAM SKY 03H50’55”
129 TOM SCULLY TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 03H50’59”
130 DIMITRI CLAEYS COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 03H51’15”
131 TIMOTHY DUPONT WANTY – GROUPE GOBERT 03H51’16”
132 LUKAS PÖSTLBERGER BORA – HANSGROHE 03H56’53”
133 OLIVIERO TROIA UAE TEAM EMIRATES 03H57’02”
134 RAMON SINKELDAM GROUPAMA – FDJ 03H58’01”
135 MAXIMILIANO ARIEL RICHEZE QUICK – STEP FLOORS 03H58’58”
136 TAYLOR PHINNEY TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 03H59’07”
137 TIMO ROOSEN TEAM LOTTO NL – JUMBO 04H01’05”
138 ROBERTO FERRARI UAE TEAM EMIRATES 04H01’34”
139 AMUND GRØNDAHL JANSEN TEAM LOTTO NL – JUMBO 04H02’04”
140 DAMIEN GAUDIN DIRECT ENERGIE 04H02’07”
141 ARNAUD DEMARE GROUPAMA – FDJ 04H08’18”
142 JASPER DE BUYST LOTTO SOUDAL 04H08’54”
143 JAY ROBERT THOMSON TEAM DIMENSION DATA 04H09’49”
144 JACOPO GUARNIERI GROUPAMA – FDJ 04H12’29”
145 LAWSON CRADDOCK TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 04H34’19”