Tour de France / ASO

Trzy miesiące temu informowaliśmy państwa o tym, że stolica Czech jest zainteresowana organizacją pierwszych etapów którejś z nadchodzących edycji Tour de France. Wygląda na to, że porozumienie w tej sprawie jest coraz bliżej.

Wczoraj w Pradze doszło do spotkania lokalnych władz miasta z szefami ASO. Według RoadCycling.cz dotyczyło ono oceny szans Czechów na zorganizowanie u siebie Grand Depart. Oczywiście na razie nie doszło do żadnych wiążących ustaleń, ale według czeskiego portalu negocjacje przebiegają w atmosferze wzajemnego zaufania.

Jeśli obu stronom uda się dojść do porozumienia, to Wielka Pętla może zagościć w kraju naszych południowych sąsiadów najwcześniej w 2023 roku. Wszystko dlatego, że już oficjalnie wiadomo, iż w 2021 roku Grand Depart odbędzie się w Danii, a 12 miesięcy później organizatorzy chcą rozpocząć wyścig we własnym kraju.

Mimo to niewykluczone, że start wielkiego touru w Pradze odbędzie się nieco wcześniej, ponieważ miasto ubiega się również o zorganizowanie pierwszych etapów Giro d’Italia, a tu pierwszy wolny termin przypada na 2022 rok. Zobaczymy jak potoczą się rozmowy, jednak pewnie wszyscy chcielibyśmy, aby Czesi osiągnęli swój cel – wtedy któryś z trzech największych wyścigów kolarskich świata będzie bliżej niż kiedykolwiek.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments