www.voltacatalunya.cat

Już za nieco ponad 2 miesiące, wiele gwiazd światowego peletonu wystartuje w Volta a Catalunya. Dziś poznaliśmy wstępną trasę hiszpańskiej imprezy.

Podobnie jak w poprzednich latach, wyścig w północno-wschodniej Hiszpanii będzie jednym z najtrudniejszych w całym kalendarzu World Tour. Cała zabawa rozpocznie się 23 marca od tradycyjnego etapu w Calella. Drugiego dnia na kolarzy czeka z kolei czasówka w Banyoles. Na trzecim etapie przyjdzie za to czas na pierwsze góry, a dokładniej wspinaczkę do Vallter 2000.

Wszystkie 4 odcinki z drugiej części wyścigu nie będą już należeć do najłatwiejszych. Czwarty odcinek wyścigu to kolejna wyprawa w wysokie góry. Tym razem ściganie zakończy się w Port Aine. Kolejnego dnia peleton przejedzie do miejscowości Manresa, z której z kolei przyjdzie ścigać się do Mataro. Wszystko, tradycyjnie już, zakończy za to etap w Barcelonie z podjazdem pod Montjuic.

Etap 1: (23/3): Calella – Calella
Etap 2: (24/3): Banyoles – Banyoles (ITT)
Etap 3: (25/3): Canal Olimpic de Catalunya – Vallter 2000
Etap 4: (26/3): Ripoll – Port Ainé
Etap 5: (27/3): La Pobla de Segur – Manresa
Etap 6: (28/3): Tarragona – Matarò
Etap 7: (29/3): Barcelona – Barcelona

Przypomnijmy, że przed rokiem wyścig zakończył się zwycięstwem Miguela Angela Lopeza. Siódmy w klasyfikacji generalnej był z kolei Rafał Majka.