Po długim poszukiwaniu pracodawcy Belg podpisał roczny kontrakt z ekipą Pro Continental.

33-letni Bakelants ma w swoim palmares przede wszystkim piękne zwycięstwo w Ajaccio na trasie drugiego etapu Tour de France w 2013 roku. Po tym triumfie założył na dwa dni maillot jaune. Poza tym wygrywał także na etapie Critérium du Dauphiné czy Giro dell’Emilia. Niestety w 2017 roku miał fatalny upadek podczas wyścigu Il Lombardia. Od tamtego momentu jego kariera nie przebiegała już tak dobrze.

Sezon 2019 spędził w ekipie Sunweb, a jego najlepszym indywidualnym osiągnięciem było piąte miejsce w generalce ZLM Tour. Nie wystarczyło to do przedłużenia umowy. Na szczęście pomocną dłoń wyciągnęli włodarze Circus – Wanty Gobert – Tormans, gdzie Belg zakotwiczył na rok.

To dla mnie idealna ekipa. Dobrze poukładana, agresywnie jeżdżąca, z fajnym kalendarzem. Jestem bardzo zmotywowany przed kolejnym sezonem wśród zawodowców. Moim celem będą klasyki w Ardenach i Katalonia

– powiedział Bakelants po podpisaniu kontraktu.

Menadżer ekipy, Jean-François Bourlart liczy przede wszystkim na doświadczenie Belga:

Nie mogliśmy przejść obojętnie obok posiadacza żółtej koszulki Tour de France. Bakelants to ambitny i mądrze jeżdżący zawodnik. Liczę, że swoim doświadczeniem podzieli się z resztą drużyny. Mam także nadzieję na jego dobre wyniki.