fot. Team INEOS

Czterokrotny zwycięzca wyścigu Tour de France Chris Froome, który w czerwcu uczestniczył w bardzo poważnej kraksie, już po dwóch dniach opuścił zgrupowanie swojej drużyny odbywające się na Majorce.

O opuszczeniu zgrupowania przez Chrisa Froome’a donoszą włoskie media, a dokładnie portale SpazioCiclismo oraz Bicisport, które cytują również dyrektora sportowego w drużynie Ineos, Dario Cioniego.

– Po dwóch dniach treningów w Hiszpanii [Chris Froome], który aspiruje do piątego w karierze zwycięstwa w Tour de France, opuścił zgrupowanie. Nie czuje się dobrze i kto wie, czy kiedykolwiek zdoła wrócić do formy, która pozwoli mu walczyć o zwycięstwa w wielkich tourach

– powiedział Cioni.

Przypomnijmy, że w czerwcu ubiegłego roku podczas rekonesansu trasy etapu jazdy indywidualnej na czas wyścigu Criterium du Dauphiné Brytyjczyk stracił kontrolę nad rowerem w wyniku silnego podmuchu bocznego wiatru i wjechał w ścianę budynku. Doznał wielu złamań oraz obrażeń wewnętrznych. Stan zdrowia bezpośrednio po wypadku zagrażał jego życiu.

W wywiadach udzielanych w trakcie rekonwalescencji Froome mówił, że siłą napędzającą go do codziennej rehabilitacji i treningów jest wyścig Tour de France, który ma zamiar wygrać po raz piąty w karierze. W związku z powyższymi doniesieniami to, czy kiedykolwiek w Wielkiej Pętli wystartuje, nie mówiąc o walce o zwycięstwo, stanęło pod wielkim znakiem zapytania.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments