fot. BORA-hansgrohe / Ralph Scherzer

Mistrz Niemiec w wyścigu ze startu wspólnego ma za sobą pierwszy udany sezon w ekipie Bora – hansgrohe. W następnym roku kalendarz jego startów znacząco się zmieni.

Związek z tym mają oczywiście Igrzyska Olimpijskie w Tokio, które dla wielu kolarzy w tym dla Schachmanna będą priorytetowe w roku 2020. Dlatego też niemiecki kolarz opuści w tym roku Tour de France, a zamiast tego pojedzie w dwóch innych Grand Tourach, czyli w Giro d’Italia i w hiszpańskiej Vuelcie. O swoich planach na przyszłość oraz minionym roku sam zainteresowany opowiedział w wywiadzie dla Radsport.

Jestem bardzo zadowolony z tego jak wyglądał mój ostatni sezon. Szczególnie jestem szczęśliwy z mojego tytułu mistrza kraju. Ponadto jestem bardzo dumny ze swoich wyników w trakcie ardeńskich klasyków. Giro, Vuelta oraz Igrzyska Olimpijskie w Tokio będą moimi głównymi celami w nadchodzącym sezonie

– powiedział trzeci kolarz tegorocznego wyścigu Liege-Bastogne-Liege.

Według informacji wspomnianych jeszcze w wyżej wymienionym wywiadzie Maximilian Schachmann rozpocznie swój drugi sezon w ekipie kierowanej przez Ralpha Denka podczas lutowego Volta a Algarve. Na wiosnę jego głównym celem będzie ardeński tryptyk, a następnie Niemiec skupi się na Giro d’Italia  i Igrzyskach Olimpijskich. Być może zanim się tam pojawi wystartuje on jeszcze podczas Tour de Pologne, którego obsada ze względu umiejscowienia w kalendarzu może być idealnym przygotowaniem do wyścigu w Tokio.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments