Francuskiej drużynie, która dołącza do grona ekipy na poziomie World Tour w pierwszym wyścigu sezonu będzie przewodzić nowy nabytek i gwiazda zespołu włoski sprinter Elia Viviani.

Kierownictwo zespołu zapewniło swojemu liderowi silny pociąg sprinterski, w którym znajdą się jego rodacy Fabio Sabatini oraz Simone Consonni. Z tych informacji bardzo cieszy się sam Viviani.

Wiem, jakie to ważne mocno rozpocząć sezon. Wiele pracowaliśmy podczas przygotowań i mam tą przewagę, że znam dobrze Fabio (Sabatiniego) i Simone (Consonniego), a jest to bezcenne

– powiedział Włoch w komunikacie organizatorów wyścigu.

W klasyfikacji generalnej powinien powalczyć Australijczyk Nathan Haas, który dołączył do ekipy z Katusha-Alpecin, a w przeszłości zajął czwartą lokatę w tym wyścigu w 2017 roku.

Początek ścigania na Antypodach rozpocznie się już 21 stycznia, więc w najbliższym czasie możemy spodziewać się kolejnych informacji na temat składów ekip na pierwszy wyścig sezonu na poziomie World Tour.

Skład drużyny Cofidis Solutions Crédits na Santos Tour Down Under 2020: Elia Viviani, Simone Consonni (obaj Włochy), Nathan Haas (Australia), Mathias Le Turnier (Francja), Marco Mathis (Niemcy),Fabio Sabatini (Włochy) oraz Kenneth Van Bilsen (Belgia).