fot. Vuelta a Burgos

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami hiszpańskich mediów, wyścig Vuelta a España 2021 rozpocznie się w mieście położonym na północy Hiszpanii – Burgos. Zmagania zainauguruje jazda indywidualna na czas. 

Otwierająca Vueltę 2021 „czasówka” rozpocznie się i zakończy przy Katedrze Świętej Marii, co będzie stanowiło upamiętnienie jej ośmiowiekowego istnienia. Budowa jedynego zabytku w Hiszpanii, który znalazł się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, rozpoczęła się bowiem w 1221 roku.

Kolejne dwa etapy wyścigu także odbędą się w prowincji Burgos. Wszystko wskazuje na to, że drugi odcinek wyruszy z jej stolicy, a zakończy się w Santo Domingo de Silos i będzie liczył 160 km.

Nie tylko podczas pierwszego etapu hiszpański wielki tour będzie miał akcent historyczny. Trzeci etap najprawdopodobniej wystartuje z Caleuregi, gdzie urodził się założyciel Zakonu Kaznodziejskiego Dominik Guzmán, kanonizowany w XIV wieku przez papieża Grzegorza IX. Święty ten słynął z wyjątkowo gorliwej modlitwy, która wypełniła całe jego życie. Metę zaplanowano na podjeździe Picón Blanco, który w tym roku „gościł” kolarzy startujących w wyścigu Vuelta a Burgos. Zwycięski był tam kolarz Ineos, Ivan Sosa.

Data początku Vuelty 2021 nie została jeszcze ustalona, ale jak donosi dziennik „AS”, najprawdopodobniej będzie to 21 sierpnia.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments