Fot. Tour du Limousin

Roman Maikin spędzi drugi sezon w dywizji kontynentalnej. Rosyjski zawodnik podpisał kontrakt z Cambodia Cycling Academy.

Poprzedni sezon 29-letni kolarz spędził w Minsk Cycling Club. Co prawda w barwach białoruskiego zespołu nie zanotował ani jednego zwycięstwa, ale w kilku wyścigach spisał się naprawdę przyzwoicie. Aż 16-krotnie meldował się w czołowej dziesiątce. Wiele razy dokonywał tego w Chinach, gdzie wziął udział w aż pięciu wyścigach etapowych.

Oczywiście jego występy mogli oglądać na żywo nie tylko kibice z Państwa Środka. Taką okazję mieli także Polacy, ponieważ Rosjanin wziął udział w Wyścigu Majora Hubala, gdzie na jednym z etapów zajął 6. lokatę. Zresztą nie po raz pierwszy odwiedził nasz kraj – jako zawodnik Gazprom RusVelo trzykrotnie wziął udział w Tour de Pologne – po raz ostatni w 2017 roku. W swoim debiucie w naszym narodowym wyścigu udało mu się nawet zająć 2. miejsce na etapie z Gdańska do Bydgoszczy.

Kolejny sezon 29-latek spędzi w Cambodia Cycling Academy – zespole Patricka Aurignaca, który swoją bazę ma co prawda w południowej Francji, ale jego głównym zadaniem będzie promocja kolarzy z Kambodży. Kontrakt z zespołem podpisało już siedmiu zawodników z tego azjatyckiego państwa, natomiast Maikin będzie dziewiątym kolarzem z zagranicy. Niewykluczone, że nie ostatnim, ponieważ niektóre plotki mówią o tym, że niedługo kambodżańsko-francuski zespół zasilić ma w najbliższym czasie sam Davide Rebellin.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments