Fot. Tour du Limousin

Niespodzianek w wyścigu Tour du Limousin ciąg dalszy. Na drugim etapie zwyciężył bowiem mniej faworyzowany 26-letni Rosjanin z drużyny Gazprom-RusVelo. Liderem pozostał Joey Rosskopf (BMC). 

Drugi etap francuskiej “etapówki” był nieco trudniejszy niż pierwszy. Mimo że ostatni oznaczony podjazd znajdował się dwadzieścia pięć kilometrów przed metą, to ostatnie kilometry nie były płaskie, a końcowe dwieście metrów to tak zwany finisz na wymęczenie. W sumie do pokonania było 173,6 kilometra z Dun-le-Palestel do Auzances.

Etape-2

Czteroosobowa ucieczka dnia w składzie: Benoit Cosnefroy (AG2R), Anthony Delaplace (Fortuneo-Vital Concept), Romain Le Roux (Armee de Terre) oraz Flavien Dassonville (HP BTP-Auber 93) uzyskała niewielką przewagę nad peletonem kontrolowanym przez drużynę lidera – BMC. Tym razem główna grupa nie pozwoliła sobie na błąd z poprzedniego etapu i skasowała ucieczkę nieco ponad dwadzieścia kilometrów przed metą.

Od tego momentu peleton, a zwłaszcza drużyny mające w składach sprinterów, rozkręciły mocne tempo i przygotowywały się do finałowego sprintu. Planów tych nie pokrzyżowały próby ataków i z etapowego zwycięstwa mógł się cieszyć Roman Maikin, ale musiał o tym rozstrzygnąć fotofinisz.

Na wysokim szóstym miejscu finiszował Rafał Majka (Tinkoff).

Wyniki drugiego etapu:

1 MAIKIN Roman Gazprom – Rusvelo RUS les 173,6 km en 4h27’15” (moy. 38,97 km/h) (b : 10”)
2 COLBRELLI Sonny Bardiani CSF ITA (b : 6”)
3 GAVAZZI Francesco Androni Giocattoli – Sidermec ITA (b : 4”)
4 VISCONTI Giovanni Movistar Team ITA
5 PASQUALON Andrea Team Roth ITA
6 MAJKA Rafal Tinkoff POL
7 FEILLU Romain HP BTP – Auber93 FRA
8 BELLETTI Manuel Wilier Triestina – Southeast ITA
9 * BARBERO CUESTA Carlos Caja Rural – Seguros RGA ESP
10 * ZABEL Rick BMC Racing Tean GER
11 * MEURISSE Xandro Wanty – Groupe Gobert BEL
12 VENTOSO ALBERDI Francisco José Movistar Team ESP
13 * VAN GINNEKEN Sjoerd Roompot – Oranje Peloton NED
14 VANTOMME Maxime Roubaix Métropole Européenne BEL
15 LOUBET Julien Fortuneo Vital Concept FRA
16 KREDER Michel Roompot – Oranje Peloton NED
17 DUPONT Hubert AG2R la Mondiale FRA
18 BACKAERT Frederik Wanty – Groupe Gobert BEL
19 MINNAARD Marco Wanty – Groupe Gobert NED
20 * COMBAUD Romain Delko Marseille Provence KTM FRA
21 BOUHANNI Nacer Cofidis Solutions Crédits FRA
22 FERNANDEZ Delio Delko Marseille Provence KTM ESP
23 VANSPEYBROUCK Pieter Topsport Vlaanderen – Baloise BEL
24 DUIJN Huub Roompot – Oranje Peloton NED
25 * MARTIN Guillaume Wanty – Groupe Gobert FRA
26 * COQUARD Bryan Direct Energie FRA
27 * MALDONADO Anthony HP BTP – Auber93 FRA
28 ROSSKOPF Joseph BMC Racing Tean USA
29 * STÜSSI Colin Team Roth SUI
30 SPRENGERS Thomas Topsport Vlaanderen – Baloise BEL
31 * RUBIO Diego Caja Rural – Seguros RGA ESP
32 EL FARES Julien Delko Marseille Provence KTM FRA
33 EDET Nicolas Cofidis Solutions Crédits FRA
34 DELAPLACE Anthony Fortuneo Vital Concept FRA (b : 4”)
35 BERARD Julien AG2R la Mondiale FRA
36 PELLIZOTTI Franco Androni Giocattoli – Sidermec ITA
37 BRUTT Pavel Tinkoff RUS
38 SELVAGGI Mirko Androni Giocattoli – Sidermec ITA
39 POZZATO Filippo Wilier Triestina – Southeast ITA
40 FERRARI BARCELO Fabricio Caja Rural – Seguros RGA URU
41 KOLOBNEV Alexandr Gazprom – Rusvelo RUS
42 * LASTRA MARTINEZ Jonathan Caja Rural – Seguros RGA ESP
43 * SUTTERLIN Jasha Movistar Team GER
44 * LIENHARD Fabian BMC Racing Tean SUI
45 CLAEYS Dimitri Wanty – Groupe Gobert BEL
46 * LEVEAU Jérémy Roubaix Métropole Européenne FRA
47 VACHON Florian Fortuneo Vital Concept FRA
48 VILELA Ricardo Caja Rural – Seguros RGA POR
49 BONNAFOND Guillaume AG2R la Mondiale FRA
50 * LOWNDES Jason Drapac Professional Cycling AUS
51 * RAIBAUD Jimmy Armée de Terre FRA
52 TORRES AGUDELO Rodolfo Andres Androni Giocattoli – Sidermec COL
53 GERARD Arnaud Fortuneo Vital Concept FRA
54 VIMPERE Théo HP BTP – Auber93 FRA
55 * THALMANN Roland Team Roth SUI
56 * MENUT David HP BTP – Auber93 FRA
57 TALIANI Alessio Androni Giocattoli – Sidermec ITA
58 * DOUBEY Fabien FDJ FRA
59 LEVARLET Guillaume HP BTP – Auber93 FRA
60 * VAN EMPEL Etienne Roompot – Oranje Peloton NED
61 DECLERCQ Tim Topsport Vlaanderen – Baloise BEL
62 ROY Jérémy FDJ FRA
63 ANTOMARCHI Julien Roubaix Métropole Européenne FRA
64 MAINARD Jérôme Armée de Terre FRA
65 DE MARCHI Alessandro BMC Racing Tean ITA
66 TRONET Steven Fortuneo Vital Concept FRA
67 * MAISON Jérémy FDJ FRA
68 ZARDINI Edoardo Bardiani CSF ITA
69 * LE GAC Olivier FDJ FRA
70 HERRADA LOPEZ Jesus Movistar Team ESP
71 BOEV Igor Gazprom – Rusvelo RUS
72 * LEBRETON Kévin Armée de Terre FRA
73 * BENITO DIEZ Miguel Angel Caja Rural – Seguros RGA ESP
74 * DASSONVILLE Flavien HP BTP – Auber93 FRA (b : 3”)
75 * GRELLIER Fabien Direct Energie FRA
76 * BOHLI Tom BMC Racing Tean SUI
77 BALDO Nicolas Team Roth FRA
78 * EISENHART Taylor BMC Racing Tean USA 17”
79 LEMOINE Cyril Cofidis Solutions Crédits FRA ‘
80 PENVEN Clément Armée de Terre FRA ‘
81 * ROTAT Lorenzo Bardiani CSF ITA 19”
82 * ARCAS PENA Jorge Movistar Team ESP 21”
83 STEELS Stijn Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 23”
84 * GUILLEMOIS Romain Direct Energie FRA 26”
85 FRAPPORTI Marco Androni Giocattoli – Sidermec ITA 37”
86 * BONUSI Raffaello Androni Giocattoli – Sidermec ITA ‘
87 * SIMION Paolo Bardiani CSF ITA ‘
88 * FEDI Andrea Wilier Triestina – Southeast ITA ‘
89 * LE ROUX Romain Armée de Terre FRA 46” (b : 6”)
90 NARDIN Alberto Androni Giocattoli – Sidermec ITA 51”
91 ANDRIATO Rafael Wilier Triestina – Southeast BRA 55”
92 * BALLERINI Davide Tinkoff ITA 04h28’10” ‘
93 MOUREY Francis Fortuneo Vital Concept FRA 01’29”
94 SCULLY Thomas Drapac Professional Cycling NZL ‘
95 * PEREIRA Florent Roubaix Métropole Européenne FRA 01’44”
96 BARBAS Yoann Armée de Terre FRA 01’45”
97 BUSATO Matteo Wilier Triestina – Southeast ITA 01’49”
98 JAKIN Alo HP BTP – Auber93 EST 02’06”
99 BOEM Nicola Bardiani CSF ITA 02’18”
100 * AMEZQUETA MORENO Julen Wilier Triestina – Southeast ESP 02’23”
101 * PACHER Quentin Delko Marseille Provence KTM FRA 02’26”
102 * SHALUNOV Evgeny Gazprom – Rusvelo RUS 02’28”
103 WEENING Pieter Roompot – Oranje Peloton NED 02’54”
104 * CICCONE Giulio Bardiani CSF ITA 03’19”
105 * ANDREETTA Simone Bardiani CSF ITA ‘
106 * HOFSTETTER Hugo Cofidis Solutions Crédits FRA 03’31”
107 PETIT Adrien Direct Energie FRA 03’53”
108 * OURSELIN Paul Direct Energie FRA ‘
109 GOEAAR Gert Cofidis Solutions Crédits EST ‘
110 * TURGIS Jimmy Roubaix Métropole Européenne FRA ‘
111 * EVANS Brad Drapac Professional Cycling NZL ‘
112 NIKOLAEV Sergey Gazprom – Rusvelo RUS ‘
113 GAUTIER Cyril AG2R la Mondiale FRA 05’38”
114 FEDRIGO Pierrick Fortuneo Vital Concept FRA ‘
115 * SPOKES Samuel Drapac Professional Cycling AUS ‘
116 * KRAGH ANDERSEN Asbjørn Delko Marseille Provence KTM DEN ‘
117 * FORTUNATO Lorenzo Tinkoff ITA ‘
118 PETROV Evgeny Tinkoff RUS ‘
119 * CORNU Jérémy Direct Energie FRA ‘
120 GUYOT Yann Armée de Terre FRA ‘
121 * GAILLARD Marlon Direct Energie FRA ‘
122 HELVEN Sander Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 06’49”
123 * CAPIOT Amaury Topsport Vlaanderen – Baloise BEL ‘
124 * SENNI Manuel BMC Racing Tean ITA ‘
125 * MONTAGNOLI Andrea Tinkoff ITA ‘
126 * JONES Brenton Drapac Professional Cycling AUS ‘
127 * WALLAYS Jens Topsport Vlaanderen – Baloise BEL ‘
128 * FOURNIER Marc FDJ FRA ‘
129 * GODOY Yonder Wilier Triestina – Southeast VEN ‘
130 * SOLER GIMENEZ Marc Movistar Team ESP ‘
131 GAUDIN Damien AG2R la Mondiale FRA 06’58”
132 * PEDRERO LOPEZ Antonio Movistar Team ESP 07’02”
133 FIRSANOV Sergey Gazprom – Rusvelo RUS 07’33”
134 * SAEZ BENITO Hector Caja Rural – Seguros RGA ESP 08’23”
135 RENAULT Maxime HP BTP – Auber93 FRA 09’06”
136 CECCHIN Alberto Team Roth ITA ‘
137 * COSNEFOY Benoît AG2R la Mondiale FRA 09’08” (b : 5”)
138 * PEREZ Anthony Cofidis Solutions Crédits FRA ‘
139 VELITS Peter BMC Racing Tean SVK 04h36’40”
140 * VAN DERLIJKE Nick Roompot – Oranje Peloton NED ‘
141 KREDER Wesley Roompot – Oranje Peloton NED ‘
142 SANZ Enrique Wilier Triestina – Southeast ESP ‘
143 * D’URBANO Marco Team Roth ITA ‘
144 * JAUN Lukas Team Roth SUI 11’02”
145 DRON Boris Wanty – Groupe Gobert BEL ‘
146 * BASKA Erik Tinkoff SVK ‘
147 * STERBINI Simone Bardiani CSF ITA 04h38’17” ‘
148 * DE GENDT Aimé Topsport Vlaanderen – Baloise BEL ‘
149 * CARAPAZ Richard Movistar Team ECU 12’16”
150 DUVAL Julien Armée de Terre FRA 12’27”
151 MOURIS Jens Drapac Professional Cycling NED 12’41”
152 * SLIK Ivar Roompot – Oranje Peloton NED ‘
153 BRÜNGGER Nico Team Roth SUI ‘
154 * BOUVRY Dieter Roubaix Métropole Européenne BEL ‘
155 MARTINEZ Yannick Delko Marseille Provence KTM FRA ‘
156 * THEVENOT Guillaume Direct Energie FRA 12’43”
157 COURTEILLE Arnaud FDJ FRA 16’40”

Nie wystartowali :
PINEAU Cédric FDJ
MOLINA Antonio Caja Rural – Seguros RGA

Wycofał się :
JANS Roy – Wanty Groupe Gobert

 

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 ROSSKOPF Joseph BMC Racing Tean 08:22:31
2 DUPONT Hubert AG2R la Mondiale 08:22:35
3 EDET Nicolas Cofidis Solutions Crédits 08:22:36
4 TORRES AGUDELO Rodolfo Andres Androni Giocattoli – Sidermec 08:22:41
5 RUBIO Diego Caja Rural – Seguros RGA 08:22:47
6 VIMPERE Théo HP BTP – Auber93 08:22:47
7 COLBRELLI Sonny Bardiani CSF 08:22:52
8 GAVAZZI Francesco Androni Giocattoli – Sidermec 08:22:54
9 DELAPLACE Anthony Fortuneo Vital Concept 08:22:54
10 DASSONVILLE Flavien HP BTP – Auber93 08:22:54
11 DOUBEY Fabien FDJ 08:22:55
12 BOEV Igor Gazprom – Rusvelo 08:22:55
13 LOUBET Julien Fortuneo Vital Concept 08:22:56
14 LASTRA MARTINEZ Jonathan Caja Rural – Seguros RGA 08:22:57
15 PASQUALON Andrea Team Roth 08:22:58
16 BARBERO CUESTA Carlos Caja Rural – Seguros RGA 08:22:58
17 ZABEL Rick BMC Racing Tean 08:22:58
18 MEURISSE Xandro Wanty – Groupe Gobert 08:22:58
19 FEILLU Romain HP BTP – Auber93 08:22:58
20 BOUHANNI Nacer Cofidis Solutions Crédits 08:22:58
21 MAJKA Rafal Tinkoff 08:22:58
22 COMBAUD Romain Delko Marseille Provence KTM 08:22:58
23 VENTOSO ALBERDI Francisco José Movistar Team 08:22:58
24 VAN GINNEKEN Sjoerd Roompot – Oranje Peloton 08:22:58
25 VANSPEYBROUCK Pieter Topsport Vlaanderen – Baloise 08:22:58
26 VISCONTI Giovanni Movistar Team 08:22:58
27 COQUARD Bryan Direct Energie 08:22:58
28 VANTOMME Maxime Roubaix Métropole Européenne de Lille 08:22:58
29 FERNANDEZ Delio Delko Marseille Provence KTM 08:22:58
30 BACKAERT Frederik Wanty – Groupe Gobert 08:22:58
31 BELLETTI Manuel Wilier Triestina – Southeast 08:22:58
32 KREDER Michel Roompot – Oranje Peloton 08:22:58
33 LOWNDES Jason Drapac Professional Cycling 08:22:58
34 MALDONADO Anthony HP BTP – Auber93 08:22:58
35 MINNAARD Marco Wanty – Groupe Gobert 08:22:58
36 SELVAGGI Mirko Androni Giocattoli – Sidermec 08:22:58
37 KOLOBNEV Alexandr Gazprom – Rusvelo 08:22:58
38 MARTIN Guillaume Wanty – Groupe Gobert 08:22:58
39 BRUTT Pavel Tinkoff 08:22:58
40 RAIBAUD Jimmy Armée de Terre 08:22:58
41 STÜSSI Colin Team Roth 08:22:58
42 SPRENGERS Thomas Topsport Vlaanderen – Baloise 08:22:58
43 MENUT David HP BTP – Auber93 08:22:58
44 EL FARES Julien Delko Marseille Provence KTM 08:22:58
45 VILELA Ricardo Caja Rural – Seguros RGA 08:22:58
46 LEVARLET Guillaume HP BTP – Auber93 08:22:58
47 BONNAFOND Guillaume AG2R la Mondiale 08:22:58
48 PELLIZOTTI Franco Androni Giocattoli – Sidermec 08:22:58
49 CLAEYS Dimitri Wanty – Groupe Gobert 08:22:58
50 VACHON Florian Fortuneo Vital Concept 08:22:58
51 BERARD Julien AG2R la Mondiale 08:22:58
52 LE GAC Olivier FDJ 08:22:58
53 MAISON Jérémy FDJ 08:22:58
54 THALMANN Roland Team Roth 08:22:58
55 POZZATO Filippo Wilier Triestina – Southeast 08:22:58
56 DECLERCQ Tim Topsport Vlaanderen – Baloise 08:22:58
57 LIENHARD Fabian BMC Racing Tean 08:22:58
58 DE MARCHI Alessandro BMC Racing Tean 08:22:58
59 TALIANI Alessio Androni Giocattoli – Sidermec 08:22:58
60 VAN EMPEL Etienne Roompot – Oranje Peloton 08:22:58
61 LEBRETON Kévin Armée de Terre 08:22:58
62 MAINARD Jérôme Armée de Terre 08:22:58
63 ANTOMARCHI Julien Roubaix Métropole Européenne de Lille 08:22:58
64 BENITO DIEZ Miguel Angel Caja Rural – Seguros RGA 08:22:58
65 ZARDINI Edoardo Bardiani CSF 08:22:58
66 BOHLI Tom BMC Racing Tean 08:22:58
67 GRELLIER Fabien Direct Energie 08:22:58
68 ROY Jérémy FDJ 08:22:58
69 BALDO Nicolas Team Roth 08:22:58
70 PENVEN Clément Armée de Terre 08:23:15
71 TRONET Steven Fortuneo Vital Concept 08:23:18
72 GERARD Arnaud Fortuneo Vital Concept 08:23:18
73 STEELS Stijn Topsport Vlaanderen – Baloise 08:23:21
74 FEDI Andrea Wilier Triestina – Southeast 08:23:35
75 LE ROUX Romain Armée de Terre 08:23:38
76 EISENHART Taylor BMC Racing Tean 08:23:42
77 NARDIN Alberto Androni Giocattoli – Sidermec 08:23:49
78 LEMOINE Cyril Cofidis Solutions Crédits 08:23:53
79 SCULLY Thomas Drapac Professional Cycling 08:24:45
80 BUSATO Matteo Wilier Triestina – Southeast 08:24:47
81 JAKIN Alo HP BTP – Auber93 08:25:04
82 SIMION Paolo Bardiani CSF 08:25:07
83 BONUSI Raffaello Androni Giocattoli – Sidermec 08:25:26
84 BARBAS Yoann Armée de Terre 08:26:16
85 CICCONE Giulio Bardiani CSF 08:26:17
86 OURSELIN Paul Direct Energie 08:26:51
87 SHALUNOV Evgeny Gazprom – Rusvelo 08:27:00
88 HERRADA LOPEZ Jesus Movistar Team 08:27:08
89 PETIT Adrien Direct Energie 08:27:59
90 GAUTIER Cyril AG2R la Mondiale 08:28:36
91 EVANS Brad Drapac Professional Cycling 08:28:57
92 SPOKES Samuel Drapac Professional Cycling 08:28:58
93 ANDRIATO Rafael Wilier Triestina – Southeast 08:29:03
94 CAPIOT Amaury Topsport Vlaanderen – Baloise 08:29:47
95 JONES Brenton Drapac Professional Cycling 08:29:47
96 HELVEN Sander Topsport Vlaanderen – Baloise 08:30:31
97 ROTAT Lorenzo Bardiani CSF 08:30:34
98 NIKOLAEV Sergey Gazprom – Rusvelo 08:31:08
99 DUIJN Huub Roompot – Oranje Peloton 08:31:58
100 SUTTERLIN Jasha Movistar Team 08:31:58
101 LEVEAU Jérémy Roubaix Métropole Européenne de Lille 08:31:58
102 RENAULT Maxime HP BTP – Auber93 08:32:04
103 MAIKIN Roman Gazprom – Rusvelo 08:32:06
104 VAN DERLIJKE Nick Roompot – Oranje Peloton 08:32:23
105 GUILLEMOIS Romain Direct Energie 08:32:24
106 FRAPPORTI Marco Androni Giocattoli – Sidermec 08:32:35
107 PEDRERO LOPEZ Antonio Movistar Team 08:33:04
108 BALLERINI Davide Tinkoff 08:33:16
109 MOUREY Francis Fortuneo Vital Concept 08:33:27
110 ANDREETTA Simone Bardiani CSF 08:33:34
111 PEREIRA Florent Roubaix Métropole Européenne de Lille 08:33:42
112 BOEM Nicola Bardiani CSF 08:34:34
113 PACHER Quentin Delko Marseille Provence KTM 08:34:42
114 WEENING Pieter Roompot – Oranje Peloton 08:35:10
115 HOFSTETTER Hugo Cofidis Solutions Crédits 08:35:52
116 GOEAAR Gert Cofidis Solutions Crédits 08:36:09
117 TURGIS Jimmy Roubaix Métropole Européenne de Lille 08:36:29
118 FEDRIGO Pierrick Fortuneo Vital Concept 08:37:36
119 GUYOT Yann Armée de Terre 08:37:36
120 FORTUNATO Lorenzo Tinkoff 08:37:54
121 CORNU Jérémy Direct Energie 08:37:54
122 PETROV Evgeny Tinkoff 08:37:54
123 GAILLARD Marlon Direct Energie 08:37:54
124 KRAGH ANDERSEN Asbjørn Delko Marseille Provence KTM 08:37:59
125 SENNI Manuel BMC Racing Tean 08:38:47
126 SOLER GIMENEZ Marc Movistar Team 08:39:05
127 WALLAYS Jens Topsport Vlaanderen – Baloise 08:39:05
128 GODOY Yonder Wilier Triestina – Southeast 08:39:10
129 FOURNIER Marc FDJ 08:39:10
130 GAUDIN Damien AG2R la Mondiale 08:39:19
131 ARCAS PENA Jorge Movistar Team 08:39:20
132 FIRSANOV Sergey Gazprom – Rusvelo 08:39:49
133 FERRARI BARCELO Fabricio Caja Rural – Seguros RGA 08:40:10
134 SAEZ BENITO Hector Caja Rural – Seguros RGA 08:40:21
135 VELITS Peter BMC Racing Tean 08:41:23
136 PEREZ Anthony Cofidis Solutions Crédits 08:41:24
137 COSNEFOY Benoît AG2R la Mondiale 08:41:24
138 CECCHIN Alberto Team Roth 08:41:34
139 KREDER Wesley Roompot – Oranje Peloton 08:41:41
140 D’URBANO Marco Team Roth 08:41:46
141 AMEZQUETA MORENO Julen Wilier Triestina – Southeast 08:42:33
142 DRON Boris Wanty – Groupe Gobert 08:43:18
143 JAUN Lukas Team Roth 08:43:18
144 STERBINI Simone Bardiani CSF 08:43:18
145 DE GENDT Aimé Topsport Vlaanderen – Baloise 08:43:23
146 MARTINEZ Yannick Delko Marseille Provence KTM 08:44:57
147 SLIK Ivar Roompot – Oranje Peloton 08:44:57
148 BOUVRY Dieter Roubaix Métropole Européenne de Lille 08:44:57
149 THEVENOT Guillaume Direct Energie 08:45:04
150 MONTAGNOLI Andrea Tinkoff 08:46:59
151 COURTEILLE Arnaud FDJ 08:49:01
152 SANZ Enrique Wilier Triestina – Southeast 08:49:35
153 BASKA Erik Tinkoff 08:50:01
154 CARAPAZ Richard Movistar Team 08:52:43
155 MOURIS Jens Drapac Professional Cycling 08:52:51
156 BRÜNGGER Nico Team Roth 08:52:51
157 DUVAL Julien Armée de Terre 08:53:06