Ostatni z tegorocznych wielkich tourów rozpocznie się w najbliższą sobotę, a my znamy już niemal wszystkich pierwszoplanowych aktorów czekającego nas widowiska. Kolejnymi ekipami, które oficjalnie potwierdziły swoje składy na 71. edycję wyścigu Vuelta a Espana są Orica-BikeExchange, LottoNL-Jumbo i Lampre-Merida.

Inaczej, niż miało to miejsce w poprzednich sezonach, Orica-BikeExchange rozpocznie rywalizację w Hiszpanii z drużyną zbudowaną wokół lidera na klasyfikację generalną, którym ponownie będzie Esteban Chaves. Swoim występem w Giro d’Italia młody Kolumbijczyk dowiódł już swojej gotowości do walki o najwyższe miejsca w wyścigach zaliczanych do wielkich tourów, a ostatni sukces Adama Yatesa w Wielkiej Pętli musiał dodatkowo zmotywować australijską ekipę do wspierania ambicji swoich młodych górali.

Chociaż tegoroczne Giro d’Italia było pierwszym podium wyścigu trzytygodniowego wywalczonym przez Chavesa, to właśnie poprzednia edycja Vuelty stanowiła przełomowy występ Kolumbijczyka i potwierdzenie drzemiącego w nim potencjału. Zdołał on wówczas odnieść dwa etapowe zwycięstwa i przejściowo prowadził w klasyfikacji generalnej imprezy, by ostatecznie ukończyć ją na piątym miejscu.

Tym razem 26-latek nie może już liczyć na przemykanie poza zasięgiem radarów, jednak jego drużyna wierzy, że będzie w stanie skutecznie rywalizować z innymi pretendentami do stanięcia na podium w Madrycie. Do pomocy w realizacji ambitnych planów przydzielona została mu wszechstronna drużyna, w której skład wejdą między innymi Simon Yates, Simon Gerrans i Jens Keukeleire.

Skład Orica-BikeExchange na Vuelta a Espana:

Esteban Chaves, Jack Haig, Simon Yates, Simon Gerrans, Sam Bewley, Jens Keukeleire, Magnus Cort, Damien Howson, Svein Tuft

Z podobnym nastawieniem przystąpi do rywalizacji ekipa LottoNL-Jumbo, która ponownie wyśle do boju największą nadzieję Holendrów na odrodzenie się w wyścigach wieloetapowych. Wydaje się, że gdyby nie efektowne salto w śnieg, to Steven Kruijswijk stanąłby na najwyższym stopniu podium tegorocznej edycji Giro d’Italia, dlatego we Vuelcie z pewnością będzie miał wiele do udowodnienia.

Co prawda 29-latek jak dotąd szczyt formy zawsze osiągał wiosną i nie grzeszy doskonałą znajomością hiszpańskich szos, ale świeże nogi i wsparcie takich zawodników, jak George Bennett, Enrico Battaglin i Robert Gesink nie pozostawiają go bez szans w walce o ostateczny triumf.

Skład LottoNL-Jumbo na Vuelta a Espana:

Steven Kruijswijk, Robert Gesink, George Bennett, Enrico Battaglin, Bram Tankink, Jos van Emden, Koen Bouwman, Victor Campenaerts, Martijn Keizer

Wspierać swoją młodzież zdecydowała się również ekipa Lampre-Merida, która zachęcona przełomowym występem Louisa Meintjesa w Tour de France postanowiła już po upływie miesiąca dać mu kolejną szansę na wykazanie się w wyścigu zaliczanym do wielkich tourów.

Niestety w składzie włoskiej drużyny na 71. edycję Vuelty zabrakło miejsca dla Przemysława Niemca, który wraz z Marco Kumpem posadzony został na „ławce rezerwowych”.

Skład Lampre-Merida na Vuelta a Espana:

Louis Meintjes, Kristijan Durasek, Tsgabu Grmay, Ilia Koshevoy, Federico Zurlo, Mario Costa, Mattia Cattaneo, Valerio Conti, Yukiya Arashiro

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments