fot. Movistar

Na bardzo ważny ruch transferowy zdecydowała się ekipa Movistar. Hiszpanie zatrudnili Patxi Villę, doświadczonego i utytułowanego trenera oraz dyrektora sportowego.

W ostatnich latach Villa był związany przede wszystkim z osobą Petera Sagana. Hiszpan współpracował ze Słowakiem (a także Rafałem Majką) zarówno w ekipie Tinkoff, jak i później w BORA – hansgrohe. Były zawodnik postanowił jednak zmienić coś w swoim życiu i od początku sezonu 2020 będzie częścią ekipy Movistar.

Przez te wszystkie lata, zarówno kiedy byłem zawodnikiem, jak i potem w roli działacza, traktowałem potencjalne oferty od ekipy Movistar jako priorytetowe. To mój domowy zespół, w którym wcześniej ścigali się tacy zawodnicy jak Pedro Delgado i Miguel Indurain. Spędziłem fantastyczne trzy lata w BORA – hansgrohe, lecz kiedy dowiedziałem się o przebudowie Movistaru, od razu chciałem zmienić otoczenie. Myślę, że powrót do domu to najlepsza możliwa decyzja

– powiedział Villa w rozmowie opublikowanej na stronie internetowej zespołu.

W ciągu najbliższych miesięcy przed Villą stanie bardzo trudne zadanie zreorganizowania ekipy Movistar, która tej jesieni przeszła duże zmiany kadrowe. Zespół opuścili bowiem m.in. Nairo Quintana i Mikel Landa, a nowym podopiecznym Eusebio Unzue został Enric Mas.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments